Tüp değil, vali karşılama kuyruğu!

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden Sivas Valiliği'ne atanan Salih Ayhan'ı karşılamak için yüzlerce kamu görevlisi vilayet binasının önünde ip gibi dizildi. Yeni valinin el sıkma töreni iki saat sürdü

Tüp değil, vali karşılama kuyruğu!

Sivas’ta daha önce Altınyayla ve Divriği ilçelerinde kaymakamlık, İl Özel İdaresi Genel Sekterliği ile vali yardımcılığı görevlerinde bulunan Salih Ayhan son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile vali olarak atandığı Sivas’a gelerek görevine başladı. Vali Ayhan’ı Cumhuriyet Meydanı’ndaki valilik binası önünde Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanlı Albay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, kurum müdürleri, valilik personeli ve vatandaşlar karşıladı. Karşılaşma törenine gelenler valilik binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Daha sonra makamına geçen Vali Ayhan göreve başlama yazısını imzaladı.

SİVAS KONGRESİ'Nİ UNUTTU!

Vali Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan,”Millet iradesinin egemen olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin bir valisi olarak bugün burada bu görevi teslim alabiliyorsam 15 Temmuz direnişine çok şey borçlu olduğumuzu düşünüyorum. FETÖ, PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele konusunda devletimizin ve hükumetimizin dirayetine sonuna kadar destek vermeye edeceğiz. Kahraman milletimiz için birlikte ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelen her türlü saldırı karşısında birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden milletimizin iradesine ve istikbaline sahip çıkacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 17:37
YORUM EKLE