Turgut Altınok'a bir şok daha

Meral Akşener'in davetiyle İYİ Parti'ye gelen, ardından kendisine verilen "Ankara büyükşehir belediye başkan adaylığı sözü" gerçekleşmeyince AKP'den Keçiören belediye başkan adaylığı kovalayan Altınok'un bu hayali de suya düştü

Turgut Altınok'a bir şok daha

CİDDİGAZETE.com

Sağ kulvardaki hemen hemen her partide siyaset yapan Ankara Keçiören'in eski belediye başkanı Turgut Altınok'un tekrar aday olma hayali suya düştü.

Meral Akşener'in İYİ Parti'ye davet ettiği, iki kez görüştüğü, "Ankara büyükşehir belediye başkan adaylığı" sözü verdiği Turgut Altınok, 24 Haziran seçimlerinden 5 gün önce de kızı Ayça Altınok'u İYİ Parti'ye üye yazdırdı. 12 Ağustos olağanüstü genel kurulunda Meral Akşener tarafından GİK üyesi yapılan Ayça Altınok, daha sonra hem İYİ Parti'den istifa etti.

Turgut Altınok da beklenti içine girdiği Ankara büyükşehir belediye başkan adaylığı gerçekleşmeyince, rotayı AKP'ye çevirdi. AKP'den Keçiören belediye başkan adaylığı için kulis çalışmalarına başlayan Altınok, beklediği karşılığı bulamadı.

Ankara siyaseti, Turgut Altınok'un yeniden AKP'ye dönmesiyle daha önce başkanlık koltuğuna oturduğu Keçiören'den yeniden başkan adayı olması beklemeye başladı. Ancak AKP'deki son gelişmeler, Altınok'un adaylığının gerçekleşmeyeceği yönünde.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 15:51
YORUM EKLE