Türkeş'in Apo tezi hala geçerli!

PKK terör örgütünün bitirilmesi için MHP'nin ebedi lideri Alparslan Türkeş'in 28 yıl önce ortaya koyduğu tez, geldiğimiz noktada haklılığını bir kez daha gösterdi

Türkeş'in Apo tezi hala geçerli!

CiddiGazete- AKP hükümetinin 2002 yılında "sıfır" şehitle teslim aldığı ülke yönetiminde PKK acımasız eylemlerini günden güne artırdı ve en son 13 şehit haberiyle Türkiye'nin yüreği yandı.

Habur rezaleti, "çözüm ihaneti" süreci, Oslo skandalı, Diyarbakır Meydanı'nda "megri" çekilmesi derken, en son PKK terör örgütü elebaşının ve asker katili kardeşinin İstanbul'daki yerel seçimlere müdahil edilmesi bardağı taşırdı.

Terörle mücadelenin iç siyasete yön verir noktaya gelmesi, MHP'nin ebedi lideri Alparslan Türkeş'in 28 yıl önce İzmir'de yaptığı konuşmayı akıllara getirdi.

Çözümün "müzakere değil, mücadele olduğunu" belirten Başbuğ Türkeş, "50 Apo olsa, 50’sini de gebertirim" diyerek, kökten çözümün yolunu gösterdi.

Alparslan Türkeş, 2 Aralık 1993'te katıldığı Ege Genç İşadamları Derneği’nin toplantısında şu çözüm önerisini sundu:

- PKK terörünün siyasi çözümü yoktur.

- Hepsine terbiyesini vermek lazım.

- Pabucun pahalı olduğunu bilmeliler.

- Görev alırsam yapacaklarımı görürsünüz.

- Apo'nun kafasının kopmasıyla PKK'nın kafası kopacaktır.

- Apo'dan sonra onun yerine gelecek 50 kadar liderin de gebertilmesi gerekir.

İŞTE TÜRKEŞ'İN ÇÖZÜM ÖNERİSİNİN YER ALDIĞI HABERİN TAM METNİ

3 Aralık 1993 tarihli Meydan Gazetesi'nde yer alan haber haber metni şöyle:

MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, ülkücülerin PKK terörüne karşı silahlanmasına karşı olduğunu açıklayarak, "Ben ülkücüler teşkilatlansın, silahlansın demedim demem de" dedi.

Bu arada Kürt kimliğinin temsilini istemenin "etnik ırkçılık" olduğunu öne süren Türkeş, "Irkçılık politikasının Türkiye'ye felaket getireceğini" belirtti.

Terörün siyasi çözümle önlenemeyeceğini savunan Alparslan Türkeş, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanmasıyla PKK'nın kafasının kopmuş olacağını ancak yerine çıkabilecek 20, 50 liderin de gebertilmesi gerektiğini söyledi.

Ege Genç İşadamları Derneği’nin büyük Efes Oteli'ndeki yemekli toplantısında konuşan Alparslan Türkeş, PKK’nın bugüne kadar 5 bin sivil, 5 bin asker ve polis öldürdüğünü belirtti.

"PKK'yı Suriye besliyor, adres ve telefonlarını verdiğimiz halde Apo bizde yok diye alay ediyor" diyen MHP lideri, "Terör 15 yıldır sürüyor, ağlayacağınıza tedbir alın, devletin gücünü gösterin" dedi.

Kürtçe'nin 1960'lara kadar alfabesinin de olmadığını, alfabesinin ABD'de hazırlandığını anlatan MHP Genel Başkanı, terörü 1 yıl içinde önleyebileceğini yinelerken, "Başarının sırrı çok güçlü istihbarata sahip olmaktır. Devleti yönetenler, terörü üreten kaynakları kurutmak için hiçbir şey yapmamışlar. İçeride ve dışarıda tedbir alıp, hepsine terbiyesini vermek lazım. Pabucun pahalı olduğunu bilmeliler. Görev alırsam yaptıklarımı görürsünüz, ne tedbir alacağımın hepsini söylemem" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 17:07
YORUM EKLE