Türkeş Twitter'dan bombaladı

Bahçeli'nin "danışmanı", Yıldırım Tuğrul Türkeş aleyhine ağır ifadeler kullanınca Başbuğ'un oğlu Twitter hesabından, "Evdeki küçük köpekler ve onların alışkanlıkları" başlığıyla bir yazı yayımladı

Türkeş Twitter'dan bombaladı

CiddiGazete- Alparslan Türkeş'e hakaret eden gazeteci Levent Gültekin, 8 Mart'ta Halk TV'deki programı öncesi kimlikleri henüz tespit edilemeyen bir grubun saldırısına uğradı. Levent Gültekin'in, MHP'nin ebedi lideri Alparslan Türkeş için kullandığı gerçek dışı ifadelerin ardından fiziki saldırıya uğraması gözleri Balgat'a çevirdi.

Gültekin'e yönelik saldırı sonrasında açıklamalarda bulunan AKP Ankara Milletvekili ve Alparslan Türkeş'in oğlu Yıldırım Tuğrul Türkeş, "Ben Tuğrul Türkeş olarak bu saldırıları yapmayacağıma göre, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor" demişti.

Tuğrul Türkeş’in bu sözleri üzerine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkgün'deki köşesinde Tuğrul Türkeş'i çok ağır ifadelerle eleştirdi. "Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş" diye yazan Yıldıray Çiçek, "Tuğrul Türkeş'in geçmişi siyasi utanmazlıklarla doludur" ifadelerini kullandı.

Tuğrul Türkeş'e "babanın hiç mi aziz hatırasına, ülkülerine saygın yok?" diye soran Çiçek, "Levent Gültekin’in alçakça ifadelerine gelince saman altından su yürütüyorsun da iş MHP'ye gelince dilin, kalemin niçin hiç durmuyor, hemen piyasaya açılıyorsun?" dedi.

TUĞRUL TÜRKEŞ TWİTTER'DAN CEVAP VERDİ

AKP Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, Yıldıray Çiçek'in yazısının ardından Twitter hesabından "Evdeki küçük köpekler ve onların alışkanlıkları" başlıklı bir yazı yayımladı.

Türkeş yazısında şu ifadeleri kullandı: Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım. Onlar acizliklerinin farkında oldukları için haybeye bir yaygara tuttururlar ve bunun bir neticesinin de olmayacağını bilirler.

Onların tek derdi sahibine yaranmaktır; bir ödül bisküvisi kapmak hatta sahibini ziyadesi ile memnun edebilirse yağlı bir kemik bile nasiplerinde olabilir. O garipler bu küçük ödüller için büyük yaygaralar kopartırlar."

Yıldırım Türkeş açıklamasının son bölümünde de "Bu yazı gizli bir mana veya mesaj içermemektedir. Sakın ola kimse gazetede web sitesinde bana köpek demiş diye bir şeyler yazmasın" diye yazdıktan sonra, "Ama böyle diyen birileri olursa da 'Yarası olan gocunur' Türk atasözünü de esirgemeyiz" dedi.

Tuğrul Türkeş'in Twitter hesabından yayımladığı yazı şöyle:

Bugün gergin ülke gündemi ve Kovid-19'un hayatımızı etkilediği bir yılın ardından bir yazı yazmak istedim.

Ben bir hayvan severim; bütün hayvanların kendi ortamlarında rahat yaşamalarını arzu ediyorum. Bu demek değildir ki başka bir tabiatın doğal yaşamından bazı hayvanları getirip evinizde bahçenizde besleyeceksiniz.

Hatta genetiği ile oynanmış ve tuhaflaştırılmış evcil hayvanlara da çok acırım.

Onlar gerçek değildirler. Ama ne hikmetse bu tip hayvanlara da meraklı olanlar çok.

Örneğin evde beslenen küçük köpekler var değişik cinste olurlar ama ortak özellikleri ufak olmaları ve boyundan büyük seslerinin olmasıdır.

Gerçek köpekler yine köpektirler ama mevcudiyetlerinin ve ebatlarının bilincindedirler. Kolluk kuvvetlerine yardımdan çiftlikte koyun gütmeye kadar birçok işlevleri vardır. Evde de olurlar ve evi beklerler. Yabancı, tanımadığı veya tehlike sezdiği kişi ve veya hayvanlara karşı görevlerini yerine getirmek için cansiperane çabalarlar.

Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım.

Onlar acizliklerinin farkında oldukları için haybeye bir yaygara tuttururlar ve bunun bir neticesinin de olmayacağını bilirler.

Onların tek derdi sahibine yaranmaktır; bir ödül bisküvisi kapmak hatta sahibini ziyadesi ile memnun edebilirse yağlı bir kemik bile nasiplerinde olabilir.

O garipler bu küçük ödüller için büyük yaygaralar kopartırlar.

Hayvanları yeterince tanımayan veya hayatında hiç hayvan beslememiş olanlar bu vaveyladan tedirgin olabilirler.

Olmayın! Bu küçük köpekler sadece sahibinin isteği ve onun keyfi doğrultusunda hareket ederler ve üstüne gitseniz korkar ve sinerler.

Yazık! Bunlarınki de böyle bir hayat.

İyi günler.

NOT

(Bu yazı gizli bir mana veya mesaj içermemektedir. Sakın ola kimse gazetede web sitesinde bana köpek demiş diye bir şeyler yazmasın. Benim öyle bir kastım yok sadece sakin bir Pazar yazısı yazmak istedim.

Ama böyle diyen birileri olursa da ‘Yarası olan gocunur’ Türk atasözünü de esirgemeyiz.)

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 20:47
YORUM EKLE