Türkiye'nin en marifetli belediye başkanı!

İzmir’in CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın meclis kararıyla kendisini belediye şirketine maaşlı müdür olarak atamasının yankıları sürerken, benzer bir haber de Bursa'dan geldi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediyeye air 10 şirkete kendisini başkan atadı!

Türkiye'nin en marifetli belediye başkanı!

CİDDİGAZETE

Bursa'da son olarak CHP'nin 30 Ağustos'taki ulaşım ücretsiz olsun teklifine, “O zaman Ormancılık Günü'nde de tatil yapalım. 30 Ağustos halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” sözleriyle gündeme gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın, belediye şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

AYLIK MAAŞI TOPLAM 75 BİN LİRA

31 Mart sonrasında gerçekleştirilen şirket genel kurullarında yönetim kurulu başkanı seçilen Alinur Aktaş'ın her bir şirketten "huzur hakkı" olarak aylık en az 5 bin lira aldığı iddia edildi. 10 şirketi bulunan Büyükşehir Belediyesi'nde Aktaş'ın aylık yaklaşık en az 50 bin lira huzur hakkı aldığı ortaya çıktı.

Alinur Aktaş ayrıca, büyükşehir belediye başkanı olduğu için 25 bin lira da maaş alıyor.

BELEDİYENİN 10 ŞİRKETİ VAR

Alinur Aktaş’ın yönetim kurulu başkanı olduğu belediyeye bağlı 10 şirket şunlar: BURULAŞ, BURFAŞ, BİNTED, BUSKİ, BURBAK, BURKENT, JEOTERMAL, BESAŞ, TARIM A.Ş. ve KÜLTÜR A.Ş.

AKP'Lİ YÖNETİCİLER BAŞKANVEKİLİ

Belediye şirketlerinde yönetim kurulu başkan vekillikleri ise AKP Bursa İl Yönetim Kurulu üyeleri arasında pay edilmiş durumda.

BURULAŞ Başkanvekili Bülent Kandemir, BURFAŞ Başkanvekili Gülten Doğrul ve BURKENT Başkanvekili Hüseyin Ömer Aybar aynı zamanda AKP Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi.

BESAŞ'ta ise başkan vekili AKP'den milletvekili aday adayı olan Mustafa Bektaş. Tarım A.Ş.'nin yönetim kurulu başkan yardımcısı ise AKP'li meclis üyesi, AKP Grup Sözcüsü Ercan Barutçuoğlu.

3 İLA 10 BİN LİRA ARASI HUZUR HAKKI

Başkanvekilleri ve yönetim kurulu üyelerinin de aylık 3 bin ile 10 bin lira arasında değişen huzur haklarına sahip olduğu biliniyor.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 21:38
YORUM EKLE