Twitter’dan Soylu’ya kısıtlama

Twitter, Donald Trump’a uyguladığı yönteme benzer şekilde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun LGBT bireylere yönelik tweetine uyarı notu ekledi.

Twitter’dan Soylu’ya kısıtlama

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'nde Cuma günü öğrenciler tarafından hazırlanan bir sergide üzerinde Kabe'nin de olduğu bir resmin yer almasına Twitter üzerinden tepki göstermiş, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!” ifadelerini kullanmıştı.

Soylu’nun bu mesajı, pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından, “Korumalı bir kategoriye karşı nefret suçu işlediği” gerekçesiyle şikayet etmişti.

Twitter, şikayetler üzerine, eski ABD Başkanı Donald Trump’a uyguladığı yönteme benzer şekilde, Soylu’nun tweetine uyarı notu ekledi.

Twitter’ın eklediği notta şu ifadeler yer alıyor:

“Bu Tweet, nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları'nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün bir kez daha aynı içerikte tweet attı. Soylu’nun “Tuzağa düşmeyin” notuyla paylaştığı twette şu ifadeler yer aldı:

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 12:49
YORUM EKLE