Üç parti, iki miting!

Başbakan Binali Yıldırım'ın 31 Mayıs'ta Ordu'da yaptığı mitingle, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı mitingde çok farklı görüntüler ortaya çıktı

Üç parti, iki miting!

2015 seçimlerinde AKP'nin yüzde 63 oy aldığı Ordu'da Başbakan Binali Yıldırım 31 Mayıs'ta miting düzenledi. Ordu'da yüzde 1'e düşen MHP'nin de destek verdiği Yıldırım'ın mitingine katılımın oldukça düşük olduğu görüldü. Bu görüntüler AKP'nin Ordu'da kan kaybettiği şeklinde yorumlanırken, Ordu'da ilk miting İYİ Parti genel başkanı Akşener tarafından yapıldı. Akşener'in mitingi adeta gövde gösterisine dönüştü. Mitingi on binlerce kişi izlerken, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde vatandaşın büyük coşkusu vardı. İYİ Partililer de Başbakan Binali Yıldırım'ın on gün önceki mitingiyle Akşener mitingini kıyasladı.

MEYDAN TAMAMEN DOLDU

Başbakan Binali Yıldırım'ın Ordu mitingi Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde yapılmıştı ve fotoğrafların yanı sıra videolarda da mitingin boş kaldığı gözlenmişti. Mitinge çoğu kamu çalışanları ve MHP'den yaklaşık 1000'e yakın kişinin katıldığı belirtilmişti. Akşener'in mitinginde ise Cumhuriyet Meydanı neredeyse tamamen dolarken, mitingi alan dışından da takip edenler oldu.

DİĞER ADAYLAR DA GELECEK

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 13 Haziran günü, Cumhurbaşkanı ve AKP'nin adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise 18 Haziran tarihinde Ordu'da miting yapacağı açıklandı. MHP cumhurbaşkanı adayı çıkartamadığı için Ordu'da geniş katılımlı bir miting düzenlemeyecek, AKP'nin mitinglerinin hazırlanması ve meydan süslemelerine yardım edecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:14
YORUM EKLE