'Ülkücü hareket haddini bildirir'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine cevap veren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Haddini bil. Ülkücü hareket sana haddini bildirmeyi bilir" dedi

'Ülkücü hareket haddini bildirir'

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, cuma hutbesinde LGBTİ’leri hedef alan açıklamaya tepki gösteren Ankara Barosu’na, “Hiç kimse Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığı etmemelidir” demişti.

CHP’li Özel de Bahçeli’nin söz konusu açıklamasına, “Bu cümle Sivas Katliamı’nın azmettiricilerinin sloganı” sözleriyle yanıt vermişti.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'i, Devlet Bahçeli ve partililerden özür dilemeye davet etti.

Özgür Özel'in dünkü basın toplantısı hakkında Twitter hesabından açıklama yapan Büyükataman, Özel'in sözlerini “hadsizce” ve “provakatif” olarak nitelendirdi.

Büyükataman, şu ifadeleri kullandı:

- HDP, İP ve CHP'nin ortak sözcüsü gibi konuşan CHP'li Özgür Özel'in her açıklaması bir öncekinden daha vahim. Kandil ve Pensilvanya'nın “özel” çocuğu, Sayın Genel Başkanımızın dünkü açıklamaları üzerinden hadsizce provakatif söylemler geliştirmektedir.

- Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin promterı da, bilgisayarı da büyük Türk milletine bağlıdır. Ancak kaset kumpası ile Genel Başkanlık koltuğuna oturan Genel Başkanınızın ve onunla beraber siyasi kariyeri yükseltilen senin göbekten nereye bağlı olduğunuz merak konusudur.

- “Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız.” sözü üzerinden Sivas katliamında yaşanan acılara gönderme yapıp Genel Başkanımızı katliama teşvik ile suçlamak senin de, partinin de, arkanızdakilerin de haddi değildir. Haddini bil! Ülkücü Hareket sana haddini bildirmeyi bilir!

“ALEVİ KARDEŞLERİMİZİ İSTİSMAR ETMEYE KALKAN UCUZ ZİHNİYET”

- Sivas katliamında yaşanan acılara dair bir sorgulama yapmak istiyorsan dönemin SHP'sinin iktidarda olduğunu düşünürsek bir özeleştiri ile başlayıp ardından zillet ittifakı oluşturduğun seçim ortaklarını sorgulayabilirsin.

- Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimizi istismar etmeye kalkan ucuz CHP zihniyeti; bu rezil açıklama ve iğrenç itham ile siyasetin ötesine geçmiştir.

- Sözde CHP sözcüsünü bir an önce Sayın Genel Başkanımızdan ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 08:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hastahaneye İhtiyaç Var.
Hastahaneye İhtiyaç Var. - 2 yıl Önce

Politikacı uslubunu tedavi edecek hastahanelere ihtiyaç var.