Ülkücüleri çıldırtan referans!

TV'lerde ve seçim kampanyasında FETÖ elebaşı Gülen'e övgüler yağdıran MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, kendisiyle aynı düzlemdeki Nagehan Alçı'nın "Alparslan Türkeş" yazısını referans gösterince ortalık karıştı

CiddiGazete- Siyasi gerekçelere dayanmayan suçundan dolayı 14 yaşında cezaevine giren ve "dava için hapis yattım" diyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "27 Mayıs ve Alparslan Türkeş" konusunda Nagehan Alçı'nın yazısını referans gösterdi.

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş'i sözde savunma adına geçmişinde "FETÖ" damgası olan Alçı'nın yazısı için "Çok güzel anlatmış" diyen Cemal Enginyurt'a ülkücülerden tepki yağdı. Twitter'daki takipçileri Enginyurt'a, "Televizyonlarda ve seçim meydanlarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i anlatacağına, Alparslan Türkeş'i sen niye anlatmadın?" diye sordu.

Twitter kullanıcısı ülkücüler, Enginyurt'a Nagehan Alçı'nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk ordusu ve Türk Bayrağı ile ilgili sözlerini de hatırlattı.

Ayrıca, Nagehan Alçı'nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklar için kullandığı çirkin ifade de paylaşımlarda yer aldı ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın dikkati çekildi. Rasim Ozan, Türk ordusuna kumpas kuran FETÖ'cü savcılara TV ekranlarından yaptığı övgülerle de tanınıyor.

İŞTE CEMAL ENGİNYURT'A ÜLKÜCÜLERİN VERDİĞİ CEVAPLAR:


Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 21:55
YORUM EKLE