banner445

Ülkücülerin 'Yavaş' tercihi Yeni Akit'i rahatsız etti!

Yandaş Yeni Akit, Ankara'da Mansur Yavaş'a hangi ilçede ne kadar "ülkücü" oy çıktığının kritiğini yapmaya başladı ve kripto FETÖ'cu Mehmet Özhaseki'ye oy vermeyen MHP teşkilatını Bahçeli'ye şikayet etti

Ülkücülerin 'Yavaş' tercihi Yeni Akit'i rahatsız etti!

CİDDİGAZETE

AKP'ye yakın Yeni Akit Gazetesi, Ankara Keçiören'de MHP ilçe teşkilatının ülkücü Mansur Yavaş'a oy verdiğini yazdı.

Haberde; "MHP Keçiören teşkilatı ilçe belediyede AK Partili aday Turgut Altınok'a oy verirken, Ankara Büyükşehir Adaylığı'nda CHP'li Mansur Yavaş'a oy verdikleri öğrenildi" ifadeleri kullanıldı.

Sandık sonuçlarının iddiayı doğrular nitelikte olduğu belirtilirken, ilçe belediyelerinde AKP'nin oylarının yüksek görüldüğü, büyükşehirde ise düştüğü vurgulandı.

Yeni Akit'te; "Bahçeli'nin affetmeyeceği tahmin ediliyor" denilen olay hakkında; "Cumhur İttifakı'na ters düşen her hareketi cezalandıran MHP Genel Merkezi'nin ittifak ruhuna aykırı olan bu davranışı nasıl cezalandıracağı ise merak konusu oldu" ifadeleri yer aldı.

Ciddigazete'nin Ankara'da düzenlediği kuruluş yıl dönümü yemeğine Yusufiyeli ülkücüler büyük ilgi göstermiş, seçimlerde Mansur Yavaş'a oy verileceği belirtilmişti. Geceye merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, şehit Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın oğlu Süleyman Servet Sazak, Ülkü Ocakları eski genel başkanları, MHP'li eski bakanlar, milletvekilleri ve yaklaşık bin 500 ülkücü katılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 09:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Milliyetçi Türkiye
Milliyetçi Türkiye - 7 ay Önce

50 yıllık ülkücüyüm bahçeli varken MHP ye oy vermeyiz biliyorum ki mhp'ye verdiğim oylar akp ye gidecek.kendi partisine oy vermeyen bir lider bahçeli.bahçeli varken geçmişte mhp'ye verdiğim oyları geri istiyorum.türküm doğruyum dedirtemeyen bahçeli yeter artık.

SIRADAKİ HABER

banner457

banner84