Ümit Özdağ'ın iddialarına cevap

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın "Kara Harp Okulu'nda cuma namazını hangi tarikatın imamı kıldıracak diye öğrenciler arasında kavga çıkmış" ifadelerine Milli Savunma Bakanlığı'ndan cevap geldi

Ümit Özdağ'ın iddialarına cevap

CİDDİGAZETE/POLİTİKA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Cem TV'de katıldığı "Kral Çıplak" programında, "Kara Harp Okulu'nda Cuma Namazı'nı hangi tarikatın imamı kıldıracak diye öğrenciler arasında kavga çıkmış ve konu Genelkurmay'a kadar gitmiş" ifadelerini kullandı. Özdağ konu ile ilgili TBMM'de soru önergesi vereceğini de belirtti.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Ümit Özdağ'ın iddialarına cevap geldi. İşte TSK bünyesinde askerlerin ibadetlerini yerine getirmesi için cami ve mescitlerin bulunduğu ve bu ibadethanelerde erlerin görev yaptığını belirten Milli Savunma Bakanlığı'nın yayınladığı o açıklama:

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Özel bir televizyon kanalında, 19 Ağustos 2018 tarihinde Kara Harp Okulunda bir takım yapılanmaların olduğuna dair gerçek dışı ve mesnetsiz bazı iddialarda bulunulmuştur.

Kara Harp Okulu'nda görev yapan tüm personel ile Harbiyeliler'in ibadet etme ihtiyacını karşılamak maksadıyla, eskiden olduğu gibi bugün de okul bünyesinde cami ve mescitler bulunmaktadır. Söz konusu ibadethanelerde imamlık ve müezzinlik vazifeleri vatanî görevlerini er olarak yapan personel tarafından yerine getirilmektedir. Bu kapsamda, imamlık, müezzinlik veya benzeri bir konuda Harbiyeliler arasında tartışma yaşandığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Birbirlerine silah arkadaşlığı, vatan ve bayrak sevgisiyle bağlı subay adayları yetiştiren Harp Okullarımız, ilim ve irfan yuvaları olarak görevlerine devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 11:00
YORUM EKLE