Ümit Özdağ’dan ilk açıklama

Disiplin kurulu kararıyla İyi Parti’den çıkarılan Ümit Özdağ, ihraç gerekçesini hukuka aykırı bulduğu için mahkemeye başvuracağını ve yeni parti kurmayacağını açıkladı

Ümit Özdağ’dan ilk açıklama

CiddiGazete- Gazeteci ve eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, İyi Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın ihraç gerekçesini hukuka aykırı bulduğu için mahkemeye başvuracağını açıkladı.

Özdağ ile konuştuğunu belirten Yarkadaş sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

1- İYİ PARTİ'den ihraç edilen Ümit Özdağ ile konuştum. Özdağ, ihraç gerekçesini hukuka aykırı bulduğu için mahkemeye götüreceğini ve tüm delilleri de mahkemeye sunacağını söyledi. Özdağ, kesinlikle bir parti kurmayacağını, Abdülkadir Selvi'nin doğru yazmadığını da ekledi.

2- Ümit Özdağ'a neden ihraç edildiğini de sordum. Özdağ şunu söyledi: "Yaptığım açıklamalarla insan haklarına ve hukuka aykırı davranmışım. Ayrıca, Meral Akşener'i kamuoyu önünde eleştirmekle suçlandım. Bir Milletvekili, görüşlerini açıklayamıyorsa, orada insan haklarından

3- söz edilemez. Biz Kuzey Kore Komünist Partisi değiliz. Herkes biliyor ki; bu anayasa taslağı var. Bunu Kaboğlu bana verdi. Hangi partiden kimlerin katıldığını da söyledi. Bunların hepsinin bant kayıtları var. Şimdi arkasında duramıyorlar. Tüm belgeleri itiraz sürecinde

4- mahkemeye sunacağım. Akşener doğru söylemiyor, Kılıçdaroğlu'nu da yanıltıyor. Bana 'Geçmiş olsun' dediniz. Bana değil, Türk milletine doğru söylemeyenlere geçmiş olsun." Özdağ'ı bir gazeteci olarak aradım ve düşüncelerini öğrendim. Sanırım gözler bir süre daha İYİ PARTİ'de olacak.

5- Ümit Özdağ, sorum üzerine Abdülkadir Selvi'yi bu sabah aradığını, "Parti kuracağımı yazmadan önce keşke bana sorsaydın" dediğini de aktardı. Abdülkadir Selvi, kamuoyunu boşu boşuna meşgul etmiş anlayacağınız. Böylece bu konu da kapanmış oldu.

6- Ümit Özdağ'ın anayasa taslağı iddiaları üzerine geçen hafta HDP'den Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş'la, İYİ PARTİ'den ise Uğur Poyraz'la @tv100 için konuşmuştum. Üç isim de Özdağ'ı yalanlamıştı. Bunları TV 100'de de anlattım. Bakalım Ümit Özdağ bu cevaplara ne diyecek?

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 19:05
YORUM EKLE