Ümit Özdağ’dan şok açıklamalar

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı televizyon programında FETÖ tutuklusu Enver Altaylı'nın sokağa dökülmelerini istediğini anlattı

Ümit Özdağ’dan şok açıklamalar

CiddiGazete- İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te katıldığı programda FETÖ tutuklusu Enver Altaylı'nın sokağa dökülmelerini istediğini anlattı. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da FETÖ’cü olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Buğra Kavuncu’nun FETÖ iddiasıyla cezaevinde bulunan Enver Altaylı’nın yeğeni olduğunu ileri süren Özdağ, Altaylı’nın İYİ Parti kurulmadan önce "Parti kurmak yerine sokağa dökülün” dediğini söyledi.

Öte yandan Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de Buğra Kavuncu iddiasından haberdar olduğunu söyleyerek, "Sayın Genel Başkan'a ben bu uyarıyı yaptığım zaman iki devlet görevlisiyle konuştuğunu ve bu devlet görevlilerinin Buğra ile ilgili kendilerinde bir kayıt olmadığını söylemişler" ifadelerini kullandı.

Özdağ, "Buğra Kavuncu, bağlantılarını açıklayan ve kendisine FETÖ'cü diyen bir gazeteciye önce dava açtı, sonrasında ise 'uzlaşalım' diyerek sürecin mahkemeye yansımasını istemedi" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 10:26
YORUM EKLE