Ünlü oyuncu İYİ Parti'den aday adayı

Kurtlar Vadisi ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizilerden tanınan Seda Yıldız, İYİ Parti İstanbul birinci bölgeden milletvekili aday adayı oldu

Ünlü oyuncu İYİ Parti'den aday adayı

Ünlü dizi oyuncusu Seda Yıldız, İYİ Parti İstanbul birinci bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ünlü oyuncusu Seda Yıldız, 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti'den milletvekili olmak istediğini söyledi. Yıldız, Meral Akşener'e büyük hayranlık duyduğunu da belirtti. İstanbul 1. bölgede Ümit Özdağ başta olmak üzere genel başkan yardımcılarını çoğu ve daha pek çok partili milletvekili adayı olabilmek için yarışacak.

SEDA YILDIZ KİMDİR?

20 mayıs 1962 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelen oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezundur.

Çok sayıda dizi, tiyatro ve sinema filminde rol almıştır fakat Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle adını geniş kitlelere duyurmuştur.

Kariyer hayatı boyunca rol aldığı başlıca projeler: Gönül Dostları, Hacer Ana Ve Oğulları, Bizim Aile, Cesur Yürek, Çiçek Taksi, Böyle Mi Olacaktı, Tatlı Hayat, Mühürlü Güller, Asla Unutma, Kaybolan Yıllar, Yağmurdan Sonra, Kurtlar Vadisi Pusu, Kollama ve son olarak 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim dizisiyle izleyici karşısına çıkmıştır. Şimdilerde Atv’nin ilgiyle izlenen dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Reşit rolüyle izleyici karşısına çıkmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER