Üste para veriyorlar!

Adalet Bakanı Gül'ün gelecek ay ABD’de Yargı Reformu Stratejisi'ni anlatacağı toplantıya dinleyici olarak katılacaklara 350 dolar teklif edildiği iddia edildi

Üste para veriyorlar!

Turkish Heritage Organization (THO) tarafından gelecek ay ABD’de organize edilen ve Adalet Bakani Abdülhamit Gül’ün katılıp Yargı Reformu Stratejisi’ni anlatacağı toplantıya dair çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Orta Doğu Enstitüsü’nün Türkiye Araştırmaları Merkezi Direktörü ve George Washington Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olan Gönül Tol, Bakan Gül'ün ABD'de yapacağı konuşmayı dinleyenlere 350 dolar verileceğini belirten bir mail aldığını söyledi.

Konuya dair sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımlarda bulunan Tol, şunları yazdı:

"Adalet Bakanı Gül Washington'da Yargı Reformu Stratejisini anlatacakmış. Toplantıyı düzenleyen Turkish Heritage Organization konuşmayı dinlemek üzere toplantıya katılacaklara 350 dolar teklif ediyor. Daveti alan Amerikalı meslektaşlarımın yorumu: Türkiye ekonomik krizde mi dediniz?"

"Ben dahil kurumumdaki ve Washington’da bulunan diğer düşünce kuruluşlarında bazı analistlere Türk hükümeti için lobicilik yapan birinden davet e-maili geldi. e-mailde toplantıya dinleyici olarak katılmamız halinde 350 dolar ödeneceği yazıyordu."

YORUM EKLE