Valilikten İmamoğlu'na: Özensiz ve yakışıksız

İmamoğlu 23 Nisan töreni için İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’ya “Paran yoksa iste, zavallı” dedi. Valilik “özensiz ve yakışıksız bir dil” açıklaması yaptı

Valilikten İmamoğlu'na: Özensiz ve yakışıksız

CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katıldı.

İstanbul Vali Yardımcısı Levent Kılıç ile İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın da hazır bulunduğu tören sonrası Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi burada. Beyoğlu Belediyesi’yle çelenk koyma töreni yapıyorsun İl Milli Eğitim Müdürü. Paran yoksa valilikten iste, yoksa büyükşehirden iste. Zavallı” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün gerçekleştirilen çelenk töreni sonrasında yapılan bazı açıklamalar nedeniyle aşağıdaki hususların kamuoyuna bildirilmesi zorunluluğu doğmuştur.

Bugün; saat 09.00’da Beyoğlu İlçemizdeki Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği”nin 5. maddesiyle düzenlenmiş bulunan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” törenleri dahilinde çelenk töreni icra edilmiştir.

İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur.

Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada “özensiz ve yakışıksız” bir dilin tezahürü olmuştur.

23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 18:59
YORUM EKLE