Vatan Partisi'nde de taciz iddiası!

Siyasi partilerde yaşanan taciz ve tecavüz olaylarına bir yenisi daha eklendi. Vatan Partisi Ankara İl Başkanı'yla ilgili iddia, sosyal medyaya yansıdı

Vatan Partisi'nde de taciz iddiası!

CiddiGazete- Türkiye son günlerde kadına şiddeti, tacizi ve ölümü konuşurken, bir taciz iddiası da Vatan Partisi’nden geldi.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A. D’nin parti üyesi G.P’yi 1 yıl kadar süre taciz ettiği, tacize uğrayan G.P’nin bunu parti teşkilatına bildirdiği ve kişi hakkında disiplin soruşturması açılması için şikayette bulunduğu ancak herhangi bir disiplin işleminin uygulanmadığı, partinin üst düzey genç yöneticilerince olayın üstünün kapatıldığı iddia edildi.

ÇAMAŞIRLARIMI ÇALDI

Omedyam'da yer alan habere göre, Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A. D’nin 2018-2019 yılları arasında parti üyesi G.P’nin yakın arkadaşı olduğu, bu sebeple sık sık toplantılar yapmak üzere bir grup parti üyesi ile G.P’nin evinde buluştukları, bu esnada özel telefon görüşmesi yapacağı bahanesiyle G.P’nin odasına girdiği, burada G.P’nin kirli iç çamaşırlarını karıştırarak bunları gizlice aldığı iddia edildi. Aylarca durumun farkına varamayan G.P’nin bir süre sonra iç çamaşırlarının A.D tarafından alındığını tespit ettiği, olayla ilgili A.D ile yüzleştiği ve A.D'nin yaptıklarını G.P’ye itiraf ettiği öğrenildi.

G.P'nin ve olaydan haberdar olan pek çok Vatan Partisi üyesinin bu nedenle patiden istifa ettiği de ileri sürüldü.

MORAL ZİYARETİ!

Vatan partisi içerisinde üst düzey yönetici olarak bulunan aynı kişilerin, olayın hemen ardından askere giden A.D’ye moral ziyaretinde bulundukları ve bu görüntüleri de sosyal medya hesaplarından paylaştıkları görüldü.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Sol Parti üyesi İlayda Kocabaş’ın da kendi partisi içinde yaşadığı cinsel taciz olayını sosyal medyada duyurması üzerine pek çok kadın benzer olayları yaşadığını sosyal medyada anlatmaya başladı.

Bu süreçte çeşitli partilerde benzer cinsel taciz olayları yaşayan kadınların, yaşadıkları olayları anlattığı, #PartiİçiŞiddet hastag’inin Twitter’da gündem olmasıyla beraber, Vatan Partisi’nde yaşadığı taciz olayına istinaden G.P. de Twitter’da paylaşımlarda bulundu.

G.P, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"Soran dostlar için belirteyim malesef haber DOĞRU. Parti içerisinde haklarımı gözetmesi gereken parti yöneticileri,inanılmaz sapkın bir erkeği, 'bu bir psikolojik hastalik hatta böbrek hastasına nasıl kızamazsan o arkadaşada kızamazsın' diyerek savundular."

"Bir kadının özel alanına aylarca izinsiz girmek, iç çamaşırlarını çalmak onlara göre 'herkesin düşebileceği bir hata' ama kanuna göre bu suç! Bu yüzden #istanbulsözleşmesiyaşatır yine bu yüzden sözleşme çok önemli."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 09:27
YORUM EKLE