'Vatana ihanet' düellosu

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'li Aykut Erdoğdu'ya tepki gösterdi. Çelik'e cevap veren Erdoğdu ise "Siz benim gözümde vatana ihanet çetesisiniz... Ve ben bu milleti tanıyorsam... Alayınız hesap vereceksiniz" ifadelerini kullandı

'Vatana ihanet' düellosu

CiddiGazete- CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun sosyal medya paylaşımlarıyla başlayan düello, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in ifadeleriyle zirve yaptı. Bu sefer Aykut Erdoğdu, Çelik'in sözlerine cevap verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğdu'nun sözleri üzerine şunları söyledi:

- Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı "vatana ihanetten yargılamak"tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes'in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar.

- Devlet teşkilatını suç örgütü olarak nitelendirip devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamını örgüt lideri olarak nitelendirmek Türkiye'nin FETÖ'den tanıdığı bir dildir. Menderes'in katillerinden Fetö'ye kadar hepsi aynı millet düşmanı dili kullandılar.

- Şimdi aynı seviyesiz dili, CHP'li bir siyasetçinin devraldığını ve aynı ifadeleri tekrarladığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı yargılamaktan bahsedenlerin katliamcı niyetini biliyoruz. Milletimiz bunlara her zaman cevabını verdi. Ve vermeye devam ediyor.

- Kendisine siyasi şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz siyasetçi, iddiasını ispat etmek için mahkemeye gidip şikayetçi olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle hedef alıyor. Bu dil, millet düşmanı bir dildir.

- Sn Cumhurbaşkanımız, milletimizin gönül divanında yerini almıştır. Yassıada zihniyetinin tehditlerinin milletimiz nezdinde bir karşılığı yoktur. Bu zihniyetle mücadele etmeye en kararlı şekilde devam edeceğiz. Bunlara sessiz kalmak millete ihanettir.

- Cumhurbaşkanımız nice siyasi suikastlere ve Yassıada katillerinin şimdiki varislerinin nice tehdidine rağmen dimdik ayaktadır. Milletine kararlılıkla ve cesaretle hizmet etmeye devam etmektedir.

- Allah bir daha Yassıada katillerine fırsat vermesin. Biz bu zihniyete karşı demokrasi ve namus nöbetimizi ömrümüzün son nefesine kadar sürdüreceğiz. Milletimiz varolsun.

AYKUT ERDOĞDU'DAN CEVAP

CHP'li Aykut Erdoğdu ise sosyal medya hesabından Ömer Çelik’e şu cevabı verdi:

- Birden hepiniz panik oldunuz... Sizin Yassıada hikayelerinizi ben yemem... Siz benim gözümde vatana ihanet çetesisiniz...

- Ve ben bu Milleti tanıyorsam... Alayınız hesap vereceksiniz...

- Yok diyorsan ağanla konuş erken seçim yapalım... İyi geceler dilerim...

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 22:08
YORUM EKLE