Vekili içirip kameraya çekmişler!

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar'a şantaj olayının detayları ortaya çıktı

Vekili içirip kameraya çekmişler!

CiddiGazete- Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ın istifası ve şantaj olayının perde arkası ortaya çıktı.

Kendisine organize bir şekilde komplo düzenlendiğini ve alkollü bir ortam içerisinde video kaydının yapıldığını aktaran Haşim Teoman Sancar'ın şikayeti sonrası Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Türkiye'de ve KKTC'de operasyon sürecini başlattı.

GÖRÜNTÜDEKİ İŞÇİYE ULAŞILDI

Denizli polisi, soruşturma kapsamında Merkezefendi Belediyesi'nde işçi olarak çalıştığı belirlenen F.S.'nin ifadeleri doğrultusunda Sancar'ın, çekim yapılan eve davet edildiğini öğrendi.

ÇETE LİDERİ POLİS ÇIKTI

Milletvekili Teoman Sancar'dan para almak amacıyla, Merkezefendi Belediyesi'nde görevli işçinin ablasıyla evli Aydın'da görevli bir polisin olayı organize ettiği, öncesinde vekilin çağrılacağı eve kamera sistemi yerleştirdiği anlaşıldı.

VEKİL EVE ÇAĞRILIYOR VE DÜĞMEYE BASILIYOR...

Vekil Sancar'ın, zanlı polis organizasyonu ile Merkezefendi Belediyesi çalışanı F.S isimli kişi tarafından Denizli'de bir eve çağrıldığı, eve geldikten sonra da alkol alınmaya başlandığı, bu arada da çekim yapıldığı ileri sürüldü.

ÇEKİM SONRASI ŞANTAJ BAŞLIYOR…

Belediye işçisinin evinde yaşanan alkollü ortam sırasında Vekil Sancar’ın odada bulunan birileriyle kontrolsüz hareketler içerisine girdiği, yarı çıplak bir şekilde ve kendinden geçmiş bir halde dengesiz hareketler yapmaya başladığını yansıtan görüntüler, kaydedildikten sonra şantaj süreci başladı.

1 MİLYON DOLAR İSTEDİLER

Bir süre sonra Milletvekili Haşim Teoman Sancar'la çetenin başka elemanları aracılığıyla temas kurularak 1 milyon dolar talebinde bulunulduğu, milletvekili Sancar'ın bu talebi reddetmesi üzerine, çete üyelerinin kaseti CHP Genel Merkezi’ne götürerek bir genel başkan yardımcısına ilettiği ileri sürüldü.

"İSTİFA ET" TALİMATI

Kasetin ulaşması üzerine CHP Genel Merkezi'ne çağrılan Teoman Sancar'dan istifa etmesi istendi. Vekil Sancar'ın "Bana komplo kurulmuş. Bulunduğum ortamda alkol almıştım. Evde yaşadıklarımın birçoğunu hatırlamıyorum" demesine rağmen, istifa ısrarı devam edince, Denizli Milletvekili Teoman Sancak CHP ile bağını kopardı.

"PARA KOPARMAK İSTEDİK..."

Öte yandan polis ekipleri, Denizli, Aydın, Ankara ve Kırıkkale ile KKTC'de gerçekleştirilen operasyonlarda altı kişiyi gözaltına aldı.

Vekil Sancar'ı eve çağıran F.S isimli belediye çalışanının Emniyet'te verdiği ifadesinde olayı itiraf ettiği ve amaçlarının para sızdırmak olduğunu belirttiği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 13:13
YORUM EKLE