Veyis Ateş hakkında suç duyurusu

HKP, Veyis Ateş hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na tehdit, şantaj, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusuna bulundu

Veyis Ateş hakkında suç duyurusu

CiddiGazete- Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), sunucu Veyis Ateş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 6 Haziran'da yayımladığı 9'uncu videosunda, istifa ettiği belirtilen Habertürk sunucusu Veyis Ateş hakkında arama kararı bulunan Sezgin Baran Korkmaz'a ait otelde ücretsiz kaldığını ve kara para aklamakla suçlanan Korkmaz'dan şantajla rüşvet istediğini ileri sürmüştü.

Veyis Ateş hakkında arka arkaya basında ve kamuoyunda ses kayıtları olduğu iddiaları gündeme gelmeye başladı.

Veyis Ateş, HaberTürk’ten istifa etmek zorunda kaldı. Bu iddialar üzerine Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları harekete geçti.

HKP avukatları, Veyis Ateş hakkında, "Tehdit", "Şantaj", "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma" ve "Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs" suçlarını işlediğini belirterek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"MEDYA TARİHİNİN EN BÜYÜK SKANDALI"

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, "Şüpheli Veyis Ateş'in, yine Kamuoyunda 'Klik' ve 'Lobi'ler olarak dile getirilen, devlet içinde oluşturulduğu iddia edilen mafyatik yapılanmalar adına ARACILIK yaptığı, hakkında arama kararı, ülke dışına çıkış yasağı bulunan Sezgin Baran Korkmaz'a, kendisine ödeyeceği 10 milyon Euro karşılığında hakkındaki bütün suçlamaları kaldırılarak Türkiye'ye gelebileceğini, temsil ettiği klik ve lobiler adına taahhüt ettiği, 'medya tarihinin en büyük skandalı' olarak adlandırılan bu kirli ilişkiler ağının bir figürü şüpheli Veyis Ateş’in tehdit, şantaj boyutuna varan suçlara bulaştığı iddia edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

"SORUŞTURULMASI VE DAVA AÇILMASI GEREKMEKTEDİR"

Dilekçede, konuyla ilgili HaberTürk yazarları Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz’ın yazılarına yer verildi.

Dilekçenin devamında, "Müvekkil parti, tarihsel görev ve sorumluluğunu yerine getirmek için işbu suç duyurusunu yapmaktadır. Eğer adalete, anayasaya, yasalara, eşitliğe, hakkaniyete olan duygunun toplumda daha da fazla aşınmasına neden olunmayacaksa, bu suçun soruşturulması ve şüpheli Veyis Ateş'e 106-2/d, 107-1 ve 220 (1) (2)'ye göre ceza davası açılması gerekmektedir" denildi.

HKP avukatları dilekçede, Veyis Ateş hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılmasını, Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman'ın tanık olarak dinlenilmesini talep etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 12:16
YORUM EKLE