Yandaşlara sudan ucuz büfe!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait şehir genelindeki büfelerin geçmiş dönemde kaç liraya kiralandığı ortaya çıktı

Yandaşlara sudan ucuz büfe!

CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelen teklifte büfe, gazete satış büfesi ve çiçek satış büfelerinin işletmesinin belediye iştiraklerine devredilmesi ve belediyenin hüküm ve tasarrufu altında bulunan alanlarda yeni büfe konumlandırılması talep edildi. AKP ve MHP’li üyelerin çoğunluğa sahip olduğu komisyonda işletmenin devredilmesi kabul edildi ancak yeni büfe açılması talebi reddedildi.

KİRALARI AÇIKLADI

Teklifin görüşüldüğü sırada söz alan CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, “Bazı arkadaşlar büfe mevzusuna çok meraklılar. Ben buraya gelirken geçmiş dönemde ne olmuş diye bakayım dedim. Aldım geldim. Elimizdeki listeye göre Kültür A.Ş. iştirakimizde 176 tane gazete büfesi bulunmakta. Geçmiş dönemde bunların hepsi bir şekilde kiraya verilmiş. İstanbul’un en değerli noktalarında” dedi.

“Peki 2019 yılında acaba biz bu gazete satış büfelerinden ne kadar gelir elde etmişiz” diye soran Balyalı özetle şöyle konuştu: “176 büfenin toplamından elde ettiğimiz gelir 313 bin 165 lira. Ortalaması 1779 lira. Bak bak bak inanılmaz! Bunu da geçtim. İstanbul’un en değerli yerlerine satış büfelerini koyacaksınız bin lira, bin 500 lira bilemediniz, 2 bin lira kira bedeli alacaksınız, belediyeyi zarar ettireceksiniz, bize yandaşlardan, yancılardan bahsedeceksiniz. Şimdi dönüp bakmak lazım İstanbul’un en değerli yerleri hangi yancılara, hangi yandaşlara verilmiş?”

"KOMİSYON KURULSUN"

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Suat Sarı da bu büfelerin kimlere ait olduğunu ortaya çıkaracak ve kimlere verileceği konusunda standart belirleyen bir komisyon kurulmasını önerdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 00:47
YORUM EKLE