Yanlış tercihler istifa getirdi

İYİ Parti'nin Sivas'taki teşkilatlanmasında yapılan yanlışlar 24 Haziran'da seçim sandığına yansıdı. Alınan 6.8 oy, il başkanının istifasına neden oldu

Yanlış tercihler istifa getirdi

CİDDİGAZETE/ÖZEL

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Taha Tenkiz Çaykuş da istifa edenler kervanına katıldı.

MHP'deki genel kurul sürecinde Meral Akşener, kendisiyle birlikte yola çıkan ekipten MHP Sivas İl Başkanı Ragıp Özkan'ı İYİ Parti İl Başkanı olarak görevlendirdi ancak daha sonra Ümit Özdağ'ın telkinleriyle Taha Tenkiz Çaykuş il başkanı yapıldı.

Sivas'ta büyük kabul gören Ragıp Özkan'ın atamasının yapılmaması, ülkücü tabanı İYİ Parti'den kopma noktasına getirdi.

İl Başkanı Taha Tenkiz Çaykuş'un tüm gayretine rağmen İYİ Parti Sivas'ta toparlanamadı.

24 Haziran seçimleri için genel merkez tarafından yapılan milletvekili listesi için de büyük tepkiler geldi.

24 HAZİRAN SİVAS SEÇİM SONUÇLARI:

Medyum olduğu bilinen Mehmet Gülhan'ın milletvekili adayı yapılması, Sivas'taki kargaşayı daha da büyüttü. Parti binasında kavga çıktı, bıçaklar çekildi, olaylara polis müdahale etti. Taban desteğini yitiren İYİ Parti, 24 Haziran seçimlerinde Sivas'ta 6.8 oranında oy aldı ve milletvekili çıkartamadı.

Bu sonuç üzerine daha önce katıldığı bir TV programında, "Sivas'tan iki milletvekili çıkartamazsak istifa ederim" diyen il başkanı Taha Tenkiz Çaykuş, istifa dilekçesini İYİ Parti genel merkezine gönderdi. İYİ Parti genel merkezi, Çaykuş'un istifasını kabul etti. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, hafta içinde Sivas'a yeni il başkanı atayacak.

24 HAZİRAN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI:

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 14:03
YORUM EKLE