Yarışın rengi belli oldu

Cumhurbaşkanlığı için Ak Parti Recep Tayyip Erdoğan'ı, HDP Selahattin Demirtaş'ı, CHP de Muharrem İnce'yi aday gösterdi. 100 bin imzayla da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu adaylık vizesi aldı

Yarışın rengi belli oldu

24 Haziran'da cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi gerçekleşecek. 100 bin imza toplayarak cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz'ün başvurusu YSK tarafından kabul edildi. Dört aday için 4 Mayıs'ta imza verme süreci başladı. İmza verme işleminde 5'inci güne girilirken Akşener ve Karamollaoğlu yeterli sayısının üzerinde imza toplamayı başardı.

Perinçek ve Vecdet Öz ise henüz yeterli imza sayısına ulaşabilmiş değil. Özellikle Öz'ün imza sayısı şu an itibarı ile 100 binin çok altında. Adayların bugüne kadar toplayabildikleri imza sayısı şöyle:

Meral Akşener: 235 bin 310

Temel Karamollaoğlu: 152 bin 133

Doğu Perinçek: 68 bin 366

Vecdet Öz: 2 bin 97

Bu sonuçlarla cumhurbaşkanlığı yarışının Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ve Meral Akşener arasında geçmesi kesinleşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER