Yasin Öztürk hakkında fezleke

Aralarında İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ün de bulunduğu 18 milletvekili hakkında TBMM'ye 22 fezleke sunuldu

Yasin Öztürk hakkında fezleke

CiddiGazete- Ülkücü milletvekillerinden Yasin Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 18 vekil hakkında, dokunulmazlıklarının kaldırılması için Meclis'e fezleke sunuldu.

ARALARINDA KEMAL KILIÇDAROĞLU DA VAR

Kemal Kılıçdaroğlu, Barış Atay, Ahmet Şık, Pervin Buldan ve Cemal Enginyurt'un da aralarında bulunduğu 18 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için Meclis'e 22 yeni fezleke sunuldu.

Fezlekelerin biri TİP Hatay Milletvekili Barış Atay hakkında hazırlanırken, 7’si HDP'li milletvekilleri hakkında, biri Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Başkanı Saliha Aydeniz hakkında, ikisi İyi Partili vekil hakkında, biri ise AKP'li Metin Yavuz hakkında, biri de Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok hakkında hazırlandı.

Bağımsız milletvekilleri Ahmet Şık hakkında 3, Cemal Enginyurt hakkında ise bir fezleke Meclis'e sunuldu.

Hakkında fezleke hazırlanan HDP’li isimler şöyle: Pervin Buldan, Hüseyin Kaçmaz, Murat Çepni, Muazzez Orhan, Kemal Bülbül, Semra Güzel, Ayşe Acar Başaran.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da bir fezleke hazırlanırken, CHP’li Mahmut Tanal, Ali Öztunç ve Haşim Teoman Sancar hakkında da birer fezleke hazırlandı.

İyi Parti milletvekilleri Yasin Öztürk hakkında 2, Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok hakkında ise bir fezleke sunuldu. AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz hakkında da bir fezleke hazırlandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 12:07
YORUM EKLE