Yavaş aday olsun Erdoğan çekilir

Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Mansur Yavaş adayım dese, Tayyip Erdoğan 81 ilde anket yaptırır. Sonra sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilir" dedi

Yavaş aday olsun Erdoğan çekilir

CiddiGazete- Gülgün Feyman Budak'ın sorularını cevaplayan Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin dikkat çeken tahminlerde bulundu.

CHP'NİN İSİMLERİN OY ORANLARI NE KADAR GÖZÜKÜYOR?

Kemal Özkiraz, yaptıkları farklı anketlerde CHP içerisinde 3 ismin, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş'ın ön plana çıktığını belirtti.

"CHP'Lİ İSİMLER ERDOĞAN'DAN ÖNDE"

Özkiraz, Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın yaptıkları bir çok ankette Erdoğan'dan önde olduğuna dikkat çekip, üç ismin de Erdoğan'ın karşısında yüzde 60 bandı etrafında olduğunu söyledi. Kemal Özkiraz, özellikle Mansur Yavaş'ın daha fazla rağbet gördüğünü aktardı. Özkiraz, "Mansur Yavaş 'Adayım' dese, Tayyip Erdoğan 81 ilde anket yaptırır. Sonra sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilir. Çünkü öyle ezilerek yenilmek istemez. Mansur Yavaş, eze eze yener Erdoğan'ı. Aradaki fark 25-30 puana çıkarsa ben şaşırmam" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 14:26
YORUM EKLE