banner395
banner381

Yavaş, Melih Gökçek'in ayarını bozdu

Mansur Yavaş için kullandığı ifadelerin bilerek çarpıtıldığını savunan Melih Gökçek, şimdi de gazeteci Abdulkadir Selvi'ye savaş ilan etti. Her gün kavga edecek adam arayan Gökçek, "Olayı çarpıtmaktan utanmıyor musun?" diyerek Selvi'ye yüklendi

Yavaş, Melih Gökçek'in ayarını bozdu

CİDDİGAZETE

Seçimle gelip, talimatla giden Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı AK Partili Melih Gökçek, yeniden aday gösterilmediği için hırçınlıkta zirve yapmaya başladı. Aday olmamasına rağmen, Mehmet Özhaseki ile Mansur Yavaş arasında kavga çıkartmak ve yarışı minder dışına taşımak için gayret gösteren Gökçek, şimdi de Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi'yi hedef seçti.

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş için, “Makedon olduğunu ispat edersem adaylıktan çekilecek misin?” sözlerinin çarpıtıldığını savunan Melih Gökçek, Abdulkadir Selvi için çok sert ifadeler kullandı.

Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Gökçek, Selvi'ye, "Bizden gözüküp, bizim cenaha yağ çekip, gerçekte karşıya hizmet eden sembollerden birisi" diye seslendi.

Gökçek paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

Bugün nasibimiz medyacılardan açıldı... Bizden gözüküp, bizim cenaha yağ çekip, gerçekte karşıya hizmet eden sembollerden birisi, Abdulkadir Selvi... Dayanamamış bugün Mansur Yavaş'a yağ üzerine yağ... Sonunda da ne şiş yansın ne kebap yansın Özhaseki'ye yağlar...

"TAM BİR ANLAMA ÖZÜRLÜ YA DA..."

Samimi söylüyorum Selvi, ya tam bir anlama özürlü ya da tam bir algı yönetimcisi. Ben "Mansur Yavaş Makedonyalı, Öz be öz Ankaralı değil" diyerek büyük bir suç işlemişim.

Ya Selvi, benim annem Kosovalı yani göçmenim. Ben nasıl Mansur beyi yüz kızartıcı suç gibi Makedonyalılıkla suçlarım. Tam tersine ceddinle iftihar etmekten utanma diyorum.

'UTANMIYOR MUSUN?'

Sen bile bile insanları enayi yerine koyup, olayı çarpıtmaktan utanmıyor musun?

ABDULKADİR SELVİ NE YAZMIŞTI?

Gazeteci Abdulkadir Selvi bugünkü "Soy sop tartışması nereye gidiyor?" başlıklı yazısında Melih Gökçek'in, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur yavaş için kullandığı ifadelere tepki göstererek şöyle yazdı:

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP’nin belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın Makedonya kökenli olduğunu iddia etmişti. Mansur Yavaş da bu iddiaya karşılık soy kütüğünü yayınlayarak “1843 yılından beri ailem Beypazarı’nda, yedi kuşak Ankaralıyım” diye cevap verdi.

Melih Gökçek, bunun üzerine Mansur Yavaş’a, “Makedon olduğunu ispat edersem adaylıktan çekilecek misin?” diye meydan okudu.

Sanki çok büyük bir yüz kızartıcı suçmuş gibi. Bence adaylıktan çekilmesi yetmez. Mansur Yavaş’ın vatandaşlıktan da çıkarılması gerekir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER