Yeni PTT Genel Müdürü tanıdık çıktı!

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik görevden alındı. Bozgeyik'in yerine Aysel Kandemir getirildi. Kandemir geçmişte Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hakkında "Erkek kardeşinin yardımcısını müsteşar yaptı" haberleriyle gündeme gelmişti

Yeni PTT Genel Müdürü tanıdık çıktı!
banner693

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olduğu dönemde erkek kardeşinin yardımcısı Aysel Kandemir’i müsteşar olarak atamıştı. Kaya’nın yaptığı bu atama eleştirilere neden olmuştu. Kandemir şimdi de PTT Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

AYSEL KANDEMİR KİMDİR?

Kayseri doğumlu Aysel Kandemir, PTT Genel Müdürü olmadan önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütüyordu. Kandemir, üniversite öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde(ODTÜ) yaptı, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisansını "Bilişim Hukuku" alanında Ankara Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yaptı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Kandemir evli ve 2 çocuk annesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER