Yıldırım, Ozan Ceyhun için devrede!

Hakkında dava açılan ve idamla yargılanan ülkücü katili Ozan Ceyhun'u savunmak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım'a kaldı!

Yıldırım, Ozan Ceyhun için devrede!

CiddiGazete- Mustafa Erol isimli ülkücünün şehit edildiği bombalama eyleminin sanıklarından Ozan Ceyhun, önce Avusturya'ya kaçtı, sonra Almanya'ya geçerek kendi istediğiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıktı. Dev-Yol davasında idamla yargılanan Ceyhun, zaman aşımları ve davanın sulandırılması sonucu Türkiye'ye tekrar geri dönme hakkı kazandı. AKP'de siyaset yapmaya başlayan ülkücü katili, son olarak Avusturya'ya büyükelçi olarak atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararını ilk duyuran CiddiGazete oldu.

Skandal haber, ülkücüleri ayağa kaldırdı. Sadece ülkücüler değil, solcular da eksen kayması yaşayan yoldaşlarına büyük tepki gösterdi.

YAŞAR YILDIRIM'A GÖREV Mİ VERİLDİ, DURUMDAN VAZİFE Mİ ÇIKARDI?

MHP genel merkezi ülkücü katilinin atamasına ilk gün sessiz kalırken, AKP'yi kurtarma görevini MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım üstlendi.

MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş için "oportünist" (çıkarcı) açıklaması yapan, "Bir gün daha kalsaydım dinimden olacaktım" diyerek MHP'den ayrılan Yaşar Yıldırım, MHP'ye ancak Başbuğ'un 1997'deki vefatından sonra dönebildi. Yıldırım o günden sonra sürekli, ülkücülerin sinir uçlarına basan icraatlarıyla gündeme geldi.

"Oportünist" Yaşar Yıldırım, "Ülkücüler dış güçlerin maşası" diyen Mehmet Özhaseki'yi seçim yatırımı için vefatından 22 yıl sonra Alparslan Türkeş'in kabrine götürdü. Ülkücüler, ziyaretten sonra Başbuğun kabrini Zemzem'le yıkadı.

ÖZHASEKİ'Yİ BİLE ÜLKÜCÜ İLAN ETTİ!

31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan ve FETÖ davalarında ismi geçen AKP'li Mehmet Özhaseki'yi ülkücü camiaya sevimli göstermeye çalışan Yaşar Yıldırım, büyük tepki aldı. Özhaseki'yi vefatından 22 sene sonra Alparslan Türkeş'in kabrine götüren ve tarihte hiç olmayan "Kızılay Ülkü Ocakları"nın başkanı ilan eden Yaşar Yıldırım'a ülkücüler, tepkilerini seçim sandığında gösterdiler.

SIRADA ÜLKÜCÜ KATİLİ VAR

Yaşar Yıldırım, bu kez ülkücü katili Ozan Ceyhun'a sahip çıktı. Ülkücü düşmanlarına kefaleti ve AKP'yi her şartta savunmayı görev bilen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu skandal cümleleri kullandı:

"Ülkücü şehidimiz Mustafa Erol’un cenazesini omuzlayan zamanın İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı, Gnl.Bşk.Yrd. ve İstanbul vekilimiz @YildizFeti idi.

Şehidimizin katilini o bilmiyor da, daha o zaman doğmamış, yaşı yetmez ipçiler mi biliyor!? Ülkücü şehit üzerinden siyaset yapmayın!"

FETİ YILDIZ NE YAZDI, YAŞAR YILDIRIM NASIL OKUDU?

MHP'nin bir diğer genel başkan yardımcısı Feti Yıldız, Ozan Ceyhun olayıyla ilgili yaptığı paylaşımda, AKP'yle sorun çıkmaması için isim vermedi ama nokta atışıyla katili tam olarak tarif etti. Yaşar Yıldırım'ın doğru okumadığı, dönemin İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Feti Yıldız'ın sosyal medya paylaşımının tamamı şöyle:

- 1 Mart 1977 yılında sabah ezanı okunurken 14-15 kişiden oluşan komünist militanlar, önce uzun menzilli silahlarla Adana öğrenci yurdunu dakikalarca taramış, arkasından taarruz tipi el bombası atmışlardır. O sırada şehrin üzerine lapa lapa kar yağmaktadır.

- Düzeltme; Ülküdaşımız Şehit Mustafa Erol’un Aziz naaşı battaniye değil Türk Bayrağına sarılı olarak Muratpaşa Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Merkez Efendi Mezarlığı'nda vatan toprağına emanet edilmiştir.

- Bu saldırı Emniyet Teşkilatımız içinde örgütlenen Pol-Der’li komünistler tarafından karartılmaya çalışılmış, 1. şube de görevli Uğur Gür gibi birkaç vatansever olayı aydınlatana kadar saldırıya katılan vatan hainlerinden bazıları sağlanan imkanlarla Avusturya’ya kaçmıştır.

- İçeride komünist fraksiyonlar Ülkücülere saldırırken, dışarıda Asala militanları büyükelçilerimizi şehit etmiştir.

Bazı vatan hainlerinin, Türkleri Ermeni soykırımı yapmakla suçlaması, planlı programlı içimizdeki soysuzlarla birlikte yapılan organizasyondur.

- Bazıları 12 Eylül darbesinden sonra açılan Dev-Sol, Dev-Yol davasında oluşan sanık ve eylem karışıklığından yararlandı.

Zaman aşımı tartışmalarında bilgi eksikliği var;

Yakama kararı çıkarılmış sanığın yurt dışına firar etmesi halinde davada zaman aşımı kesilir.

CEMAL ENGİNYURT: TÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANI

Fevri çıkışlarıyla tanınan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise "oportünist" Yaşar Yıldırım'dan farklı düşündüğünü açıkladı. Enginyurt yaptığı paylaşımda, Ozan Ceyhun'un atanmasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

Ozan Ceyhun; Alman vatandaşı,

Ermeni yasa tasarısının mimarı,

Azılı bir Komünist,

Davasını satan dönek,

TÜRK ve TÜRKİYE düşmanı,

ÜLKÜCÜ KATİLİ.

ALLAH AŞKINA!!

OZAN CEYHUN ÜLKÜCÜ KATİLİDİR

Enginyurt, bir diğer paylaşımında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek; "Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan, Ozan Ceyhun denilen eli kanlı Ülkücü katilini, Viyana Büyükelçisi olarak görmek biz Ülkücüleri derinden yaralamıştır.

Sizin bu yarayı acilen tedavi etmenizi, Ülkücü ve MHP sevdalısı bir şahıs olarak bekliyorum. Ozan Ceyhun Ülkücü katilidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 20:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Soysal.
Zafer Soysal. - 5 ay Önce

yaşar yıldırım,ozan yıldırım,mehmet özhaseki,bermuda şeytan üçgeni.
Kahrolun.

Abdil Göğebakan
Abdil Göğebakan - 5 ay Önce

Allah kahretsin, bu katile yandaş olanları,...

SIRADAKİ HABER