banner395
banner424

Yusufiyeli ülkücülerden flaş duyuru

12 Eylül döneminde cezaevlerinde kalan bir grup ülkücü, yayımladıkları bildiriyle, İstanbul seçimlerindeki tercihlerini kamuoyuyla paylaştı

Yusufiyeli ülkücülerden flaş duyuru

CİDDİGAZETE

12 Eylül döneminde cezaevlerinde kalan bir grup ülkücü, 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili tercihlerini kamuoyuyla paylaştı.

İŞTE O BİLDİRİ:

İstanbul kamuoyuna ve ülkücü camiaya duyuru:

Ülkemizin içine düştüğü kötü durumun, millet olarak yaşadığımız problemlerin en önemli sebeplerinde birisi yöneticilerimizin anti-demokratik uygulamalarıdır.

“Ben yaptım oldu” zihniyetine sahip idarecilerimiz sebebiyledir ki; ekonomik krizler, sosyal ve siyasi çalkantılar, dış politikadaki kuşatılmışlığımız bir türlü bitmemektedir.

İktidarın başta din istismarı olmak üzere israf, adam kayırma, yolsuzluk, dar kadroculuk ve toplumu kamplara bölen uygulamalarını doğru bulmuyoruz.

Bu cümleden olarak; 31 Mart’ta İstanbul’da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin şüphe ve şaibe iddiasıyla iptal edilmesi, seçimden günlerce sonra Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbatanın geri alınması, ülkemiz insanının “adalet”e olan inancını had safhada zedelemiştir.

Seçimler, demokrasinin en önemli esaslarından birisidir. Seçimlere hile karıştırılması kadar, buna meydan verilmesi de ülkemiz adına utanç duyulacak bir demokrasi ve adalet ayıbıdır.

Asılsız iddialarla ve haksız olarak mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, katledilen demokrasinin mağduru ve mazlumudur.

Biz ülkücüler; Her yerde ve her zaman Hakk’ı tutmayı ve savunmayı ilke edinmiş insanlar olarak, Ekrem İmamoğlu’na yapılan bu haksızlığı kabul etmediğimiz gibi Adana’da Mühendislik Fakültesi’nde okurken ülkücü saflarda mücadele veren ve 12 Eylül sonrasında Adana Emniyet Müdürlüğü’nde bizlerle birlikte 64 gün işkence gören rahmetli amcası Ali Müdafa İmamoğlu’nun emaneti olarak da gördüğümüz için mağdur ve mazlum durumdaki Ekrem İmamoğlu’nu amcasının ülkücü arkadaşları olarak seçimlerde oylarımızı vererek destekleyeceğimizi kamuoyuna alenen ilan ederiz.

Yusufiye Vakfı Başkanı Recep Küçükizsiz

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 09:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Irfan caymaz
Irfan caymaz - 7 gün Önce

Bu kardeslerimiz gerekcelerini acik ve net olarak ifade etmisler.Vefasızlik,hakkin yaninda olmama,mazlumun yaninda olmama gibi durumlar bu kardeslerimizin kitabinda zaten yoktur.Dolaysiile gereği neyse kendilerine yakisani yapmislar.Allah herseyin hayirlisini nasip eder insAllah.

Hasan Karadeniz
Hasan Karadeniz - 1 hafta Önce

Çok yerinde bir görüşme. Yusufiyeliler bu memleketin çile çekmiş gün görmüş evlatları olarak memleket yönetiminde neler yapılabiliri en iyi bilenlerdir.

Adnan uçar
Adnan uçar - 1 hafta Önce

Kararınızı kutluyorum,Allah razı olsun.

Fikret Koç
Fikret Koç - 1 hafta Önce

Hadi Hayırlısı inşAllah.
Karşımızda Fildişi Kuleler var
fakat katre katre devamlılık her kuleyi deler.

Ahmet ilhan
Ahmet ilhan - 1 hafta Önce

Ülkücü duruşuyla alınmış
Hakkaniyetli bir karar,yanınızdayım saygılarımla

Dogan Tugcu
Dogan Tugcu - 1 hafta Önce

Adiniz gibi yusuf yuzlusunuz ,karariniz hayirli olsun

Şengül  Solmaz
Şengül Solmaz - 1 hafta Önce

Doğru bir secim

Müştebey Çelik
Müştebey Çelik - 1 hafta Önce

Hak ve adaletin yenildiği, her türlü hileye başvurulduğu dönemde elbette ülkücüler de ayağa kalkarak ülke gerçeklerini haykırarak mazlumların yanında olduğunu duyuracaktır.
Tebrikler...

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84