Zafer Partili ilçe başkanı serbest bırakıldı

Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, pankart astığı gerekçesiyle dün gece saatlerinde gözaltına alındı. Şeker, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Zafer Partili ilçe başkanı serbest bırakıldı

CiddiGazete- Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, dün gece saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltı kararının bir afişte yer alan ifadelere ilişkin olduğu belirtildi. Afişte, "Zafer Partisi Gelecek Sığınmacı Kaçaklar Gidecek" yazıyordu.

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, "Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanımız Adem Şeker, aşağıdaki pankart ve yazılar sebebiyle gözaltına alınmıştır. İstanbul İl Başkanımız Hakan Akşit ve beraberindeki heyet, ilçe başkanımıza destek olmak için Arnavutköy Karakoluna gitmek için yola çıkmışlardır" açıklamasında bulundu.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Özdağ paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Arnavutköy ilçe başkanımız Adem Şeker, ZAFER PARTİSİ GELECEK SIĞINMACILAR GİDECEK sloganını yazdığı için polis tarafından gözaltına alındı. Halkı kin ve nefrete kışkırtma suçlaması ile savcılığa sevk ediliyor. Zafer Partisi gelecek-sığınmacılar gidecek suç değil, milli taleptir."

Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

YORUM EKLE