Zafer Partisi'nden büyük hata

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur imzasıyla haber merkezine gönderilen e-postada "eski bakan" ifadesi kullanılmadı ve ortalık karıştı

Zafer Partisi'nden büyük hata

CiddiGazete- Zafer Partisi'nden dün haber merkezine gönderilen e-postada, "Düzenlenecek basın toplantısına Kabineden önemli bir Bakan ve isimler katılacaktır" denildi.

Sanki mevcut kabineden bir ismin, Zafer Partisi Genel Merkezi'ne gelerek Ümit Özdağ ile birlikte basın toplantısı düzenleyeceği izlenimi veren e-posta, siyaset dünyasını karıştırdı.

"BAKAN" DEDİLER KİM ÇIKTI!

Bugün saat 11.00'de Zafer Partisi Genel Merkezi'nde Ümit Özdağ ile birlikte kabineden bir bakanın basın toplantısı yapması beklenirken, kameraların karşısına 20 yıl önce bakanlık yapmış Şükrü Sina Gürel çıkarıldı.

Zafer Partisi'nin Basın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur, Şükrü Sina Gürel'in "kabineden çok önemli bir bakan" olarak bildirildiğini ancak hatayı daha sonra fark ederek WhatsApp grubunda düzeltme yaptıklarını söyledi. Ancak düzeltme gazetemize ulaşmadığı için ciddigazete.com, Zafer Partisi Genel Merkezi'nden gelen e-postayı gönderildiği haliyle yayına verdi.

ZAFER PARTİSİ ŞAM YOLCUSU

Öte yandan 2002 yılında, merhum başbakanlardan Bülent Ecevit döneminde Dışişleri Bakanlığı yapan Şükrü Sina Gürel, Zafer Partisi'ne katıldı. Katılım ve rozet takma töreninden sonrası konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacı sorunu için partisinin Şam hükümetiyle görüşeceğini açıkladı.

"Zafer Partisi olarak Şam hükümeti ile sığınmacı ve kaçakçıların geri dönüşü için görüşmelerimizi başlatıyoruz" diyen Özdağ, şunları söyledi:

- Türk halkı mültecileri gönderecek tek partinin Zafer Partisi olacağını biliyor. Zafer Partisi Türkiye'de yaşayan ve sayıları 8 milyonu aşan sığınmacı ve kaçağı bir sene içerisinde vatandaşlarına geri gönderecek. Biz hazırlıklarımızı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Zafer Partisi olarak Şam hükümeti ile sığınmacı ve kaçakçıların geri dönüşü için görüşmelerimizi başlatıyoruz. Adana mutabakatını imzalayan hükümetin devlet ve dışişleri bakanı olan Sayın Şükrü Sina Güler Zafer Partisi'ne katılmıştır.

ÇALIŞMA YARIN BAŞLAYACAK

- Yarın Dışişleri Bakanlığı ve Suriye İşleri Genel Müdürlüğü ile partimizin yetkilileri bilgi vermek için ilk görüşmeyi yapacaklardır. Bunu takip eden süreçte, sayın bakanımızın başkanlığında bir heyet Şam'da ilgililerle görüşmek üzere diplomatik temas sürecini başlatacaktır.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 16:39
YORUM EKLE