CiddiGazete- Prens Charles'ın coronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Birleşik Krallık'ın veliaht prensi 71 yaşındaki Prens Charles'ın hafif semptomlar gösterdiği ancak genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Prens Charles ve eşi Düşes Camilla'nın İskoçya'daki evlerinde karantina altına alındıkları belirtildi. Düşes'e yapılan testin negatif çıktığı belirtildi.

Reuters'ın kraliyet kaynaklarına dayandırdığı habere göre Prens Charles, Kraliçe Elizabeth'le en son 9 Mart'ta bir araya geldi.

PRENS CHARLES KİMDİR?

Galler Prensi Charles İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth‘in oğludur ve İngiltere Tahtının varisidir. Tam ismi Charles Philip Arthur George Mountbatten’dir. Prens Charles’in Annesi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, babası Philip Mountbatten‘dir. Prens Charles, ilk olarak Londra’nın batısında ki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında Avustralya‘nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem okudu. 1967 yılında Cambridge Üniversitesi‘nde antropoloji, arkeoloji ve tarih okumaya başladı. İki yıl sonra ise bir dönem için Galler tarihi ve dil eğitimi için Aberystwyth’de Wales University College‘a gitti. 1970 yılında Cambridge’dan mezun oldu. Başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir.

Prens Charles, 1976 yılında Prens Vakfını kurdu. Prens Charles, Kraliyet geleneği izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde başarılı şekilde görev yaptı. 29 Temmuz 1981‘de naklen verilen St Paul’s Cathedral‘inde gerçekleştirilen evlilik töreni için ekranların karşısına geçti. Yaklaşık bir milyar kişinin izlediği törende, henüz 20 yaşındaki gencecik Diana’nın utangaç davrandığı dikkat çekmişti. Dünya liderlerinin de davetli olduğu törende Diana, Canterbury Başpiskoposu’nun onayıyla Galler Prensesi oldu, gelecekteyse Birleşik Krallık tahtının kraliçesi olacaktı.

29 Temmuz 1981 tarihinde Diana Spencer ile evlendi. 9 Aralık 1992 tarihinde ayrıldılar 28 Ağustos 1996 tarihinde resmen boşandılar. Prens Charles, 9 Nisan 2005 tarihinde aşık olduğu Camilla Parker Bowles ile evlendi…

Prens Charles’in Evlilikleri :

1. eşi: 29 Temmuz 1981 tarihinde Diana Spencer ile evlendi. 28 Ağustos 1996 tarihinde boşandılar. İki çocuğu var.

2. eşi: 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile evlendi.