CiddiGazete- CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, PTT'nin daire başkanlarına 8 bin liraya mont, 7 bin liraya da ayakkabı aldığını söyleyerek, "İç çamaşırlarını bile PTT'ye ödetmişler" dedi.

Alpay Antmen, Mecliste basın toplantısı düzenleyerek PTT'ye dair önemli iddialarda bulundu.

Mont, ayakkabı ve iç çamaşırı alındığına ilişkin faturaları da paylaşan Antmen, PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ali Yaz ile daire başkanlarının satın alınan bu montlarla deprem bölgesine yaptıkları ziyaretin görüntülerini de paylaşarak "PTT'ye ödettiğiniz bu 8 bin liralık kayak montuyla deprem bölgesine kayak yapmaya mı gittiniz?" diye sordu.

Alpay Antmen'in iddialarına göre Diyarbakır PTT Başmüdürlüğü bu pahalı mont ve ayakkabıları alıyor, Genel Müdür Yardımcısı Fatih Tezcan'a gönderiyor. Bu kişi de daire başkanlarına ve müdür yardımcılarına bunları dağıtıyor. Fatih Tezcan aynı zamanda AKP Keçiören belediye başkan aday adayı. Kendisinin hem renkli hem siyah olmak üzere iki mont aldığını söyleyen Antmen, "Ben söylerken utanıyorum; iç çamaşırlarını bile PTT'ye ödetmişler" dedi.

Merve Dizdar'a Cannes'da büyük ödül Merve Dizdar'a Cannes'da büyük ödül

Faturaların 13 Şubat tarihli olduğunu da söyleyen Antmen, "Yani daha depremin 6'ıncı günü. Enkaz altında insanlar varken. O esnada kurtarılan çocukların ayağında çorap bile yok. Beyler ise Boyner'den 7 bin liraya ayakkabı almışlar, faturayı da PTT'ye yani halka ödetmişler" ifadelerini kullandı.