CiddiGazete- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptığı açıklamada "Türkiye'de hızlıca bir gaz merkezi kurabiliriz" dedi.

İran'da devrim gibi 'İrşad' kararı İran'da devrim gibi 'İrşad' kararı

İki hafta önce, Kazakistan’ın başkenti Astana’da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmede, "Gaz tedarikinde Türkiye en güvenli güzergâh haline geldi. Avrupa'dan çok daha güvenli bir güzergâh haline geldi. Türkiye'de büyük bir ikmal merkezi kurabiliriz" ifadelerini kullanan Putin, bu fikrini tekrarlayarak, "Çok hızlı bir şekilde Türkiye'de bir gaz merkezi kurabiliriz" dedi.

Habertürk'ün haberine göre Avrupa'daki birçok kişinin Türkiye üzerinden tedarik için sözleşme imzalayacağını belirten Putin, "Türkiye'de bir doğal gaz merkezi kolaylıkla ve hızlıca kurulabilir" diye konuştu.

Putin, bugün Ukrayna altyapısına düzenledikleri saldırının Sivastopol'daki saldırıya misillemenin parçalarından olduğunu ifade ederek, "Bu, yapabileceklerimizin tamamı değil" ifadelerini kullandı.

Tahıl anlaşması ile ilgili de konuşan Putin şöyle dedi: "Rusya, Ukrayna tahılını Karadeniz limanları üzerinden ihraç etme anlaşmasına katılımını sona erdirmiyor, aksine askıya alıyor."