CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile dün telefonda görüşmüş; İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre iki isim, Putin'in Türkiye'ye ziyareti konusunda mutabık kalmıştı.

ABD'den Türklere de yaptırım ABD'den Türklere de yaptırım

T24'de yer alan habere göre İletişim Başkanlığı'nın aksine bir açıklama yapan Kremlin, yüz yüze görüşme için kesin bir lokasyonun belirlenmediğini belirtti. Kremlin, yüz yüze görüşmenin ilerleyen zamanda planlanarak kesinleşeceğini vurguladı.

Putin'in 14 Mayıs seçimlerinden önce Erdoğan'la yüz yüze görüşmeyi planladığını söyleyen Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, "Seçimlerden önce, Moskova'yı Türkiye'nin iç işlerine karışmakla hemen suçlamaya başlayacak olan kin dolu eleştirmenlere yem vermemek için bunu yapmamaya karar verdik" diye konuştu.

Peskov, yeni görüşmenin Türkiye'de yapılacağının kesin olmadığını vurgulayarak, nerede yapılacağına dair henüz karar verilmediğini belirtti.

"PUTİN'İN ÜLKE DIŞINA ZİYARETİ ZOR"

Peskov, Putin’in geçen günlerde St. Petersburg'da düzenlediği basın toplantısındaki, "Şimdi Devlet Başkanı'nın ülkede olmasının zamanı geldi" sözlerini hatırlatarak, bu sebeple Putin'in ülke dışına bir ziyaret gerçekleştirmesinin "zor" olacağını ifade etti.