CiddiGazete- 22 yıl AKP'de siyaset yaptıktan sonra 31 Mart 2019'da seçildiği Nevşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu "sağlık sorunları" nedeniyle bırakmak zorunda kalan Rasim Arı, hızlı bir iyileşme süreci geçirdi.

Erdoğan - Bahçeli Beştepe'de buluştu Erdoğan - Bahçeli Beştepe'de buluştu

Hastalığını kısa sürede yenerek yeniden siyaset sahnesine dönün Rasim Arı, 14 Mayıs seçimlerinden bir ay önce geçtiği İyi Parti'den Nevşehir milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi.

Seçim yenilgisinin ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İyi Parti Şehircilik Politikaları ve Afet Yönetimi Başkan Yardımcısı" olarak atadığı ilahiyat fakültesi mezunu Rasim Arı'yı bir de belediyede işe yerleştirdi.

Maaş aldığı belediyedeki işine uğramayan Rasim Arı, memleketi Nevşehir'e giderek 2024 Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimleri için çalışmaya başladı.

İşi başka şehirde, kendisi Nevşehir'de olan Arı, yeniden ancak başka bir partiden tekrar belediye başkanı olabilmek için esnaf ziyaretlerine hız verdi. Rasim Arı, bugünkü tweetini "Dün bugün yarın... Her şart ve durumda sizler ile... Çarşı Sanayi" diyerek "#BizBüyükBirAileyiz" etiketiyle paylaştı.