Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) "adrese teslim" kadro iddialarına bir yenisi daha eklendi. ÇOMÜ Personel Daire Başkanlığı'nca yayımlanan ilanda, 30 kişinin işe alınacağı ve bunlardan 3'ünün büro elemanı olacağı vurgulandı. Ancak büro elemanı olabilmek için “Ortaöğretim kurumlarından mezun olmak, yükseköğretim kurumlarında en az 9 yıl çalışmak ve bunun en az 2 yılında da rektör sekreterliği yapmak'' şartı konuldu. MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Rektör Yücel Acer'e tepki gösterdi.

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar.

Hakan Pınar, “Rektör efendi, diyet borcunu ne güzel ödüyorsun. Niye işe gireceklerin ayakkabı numarasını da yazmadın? Adrese teslim ilana çıkıyorsun, aslında sözüm sana değil, sen meşrebinin gereğini yapıyorsun. Sen selsin, martta gideceksin. Sözümüz kendini kum zannedenlere. Yazık bu Çanakkale'nin evlatlarına, susarsam dilim şişecek" dedi.

İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayı Rıdvan Uz.

İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayı Rıdvan Uz ise “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kul hakkı yemeye, yandaş kayırmaya devam ediyor” diye konuştu. 2012 yılında verilen ilanda da büro personeli olmak için “Gelibolu Tarihi Milli Parkı Alan Kılavuzu belgesine sahip olmak” gibi şartlar konulmuştu.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer.