CiddiGazete- İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından Suriyelilerle ilgili bir paylaşım yaptı.

Çataklı, mesajında "Ümit Özdağ, Sinan Ogan, Bengi Başer gibi sözümona akademik ünvan taşıyan bazıları Türkiye'de 8 milyon, 10 milyon Suriyeli olduğu yalanını yayıyor, yabancı düşmanlığı yapıyorlar. Yazık, insanlık adına bunlardan utanıyorum. Haklarında Göç İdaremiz suç duyurusunda bulunacaktır" dedi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYAN NAMERTTİR"

Çataklı’ya cevap verdiği paylaşımında sert ifadeler kullanan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Suç duyurusunda bulunmayan namerttir. Asıl siz Türk Milleti'nin milli vicdanı tarafından Türk tarih mahkemesinde yargılanıp mahkum olacaksınız. Emperyalist bir iç savaş projesinin taşeronluğunu yapıyorsunuz. Türkiye'nin milli kimliğine suikast düzenliyorsunuz" ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ'DAN ÇATAKLI'YA: NE İÇTİN?

Twitter hesabında paylaşımlarını sürdüren Özdağ, şunları belirtti:

- Türk olduğumuz ve Türk kalmak istediğimiz için özür dilemeyeceğiz. Adımız andımızdır. Yoluna can koyarız. Türk olmayı en büyük şan, en büyük şeref sayarız.

- İsmail elin değmişken BM'de 9 milyon Suriyeliyi besliyoruz diyen Feridun Sinirlioğlu ve aynı açıklamayı 3 kez yapan MSB Hulusi Akar ile ilgili suç duyurusu yapar mısın?

- Ayrıca ben 5.3 milyon Suriyeli, 1.5 milyon Afgan diyorum. Oğan'ın 8 milyon Suriyeli dediğini duymadım. Ne içtin?

OĞAN: ÖNCE ADABINLA KONUŞ

MHP eski milletvekili Sinan Oğan da Çataklı’ya verdiği cevapta, "Sözüm ona bakan yardımcısı İsmail Çataklı, Göç İdarenizin başkanını da alın gelin milletin huzurunda konuşalım, bakalım kim doğru söylüyor, kim milletten bilgi saklıyor! Sen devlet memurusun önce adabınla konuş! Biz yabancı düşmanlığı yapmıyoruz, sen Türk düşmanlığı yapıyorsun" dedi.