Ali Edizer Güdül'de göreve döndü!

Erkeklere "ikinci eş alın" çağrısında bulunan Dr. Ali Edizer'in, Güdül Devlet Hastanesi'nde göreve başladığı ortaya çıktı

Ali Edizer Güdül'de göreve döndü!

CiddiGazete- Erkeklere boşanmak yerine ikinci eş tavsiyesinde bulunmasının ardından, eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki başhekim yardımcılığı görevinden alınan Dr. Ali Edizer'in, Güdül Devlet Hastanesi'nde göreve başladığı ortaya çıktı.

Ali Edizer, sosyal medya mesajlarında erkeklere "ikinci eşi de alın" çağrısı yaptı.

"Sorsan kadına özgürlük ve uygarlık kazandırıldı. Resmiyette tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir" ifadelerini kullanan Edizer, 5 Ekim 2020'de görevden alınmıştı. Edizer, tepkiler üzerine 8 Ekim'de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırıldı.

9 Mart 2021'de Edizer'in Ankara Güdül Devlet Hastanesi'nde yeniden göreve başladığı ortaya çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA'nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış" dedi.

Edizer hakkında açılan soruşturmanın sonucuna ilişkin kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Emir, konuyu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 01:56
YORUM EKLE