Ankara'da 1.5 kilometre aşı kuyruğu

Aşı yaşının 55'e düşürülmesiyle birlikte vatandaşlar hastanelere akın etti. Ankara Şehir Hastanesi'nde saat 23.00 itibariyle aşı kuyruğu 1.5 kilometreye ulaştı

Ankara'da 1.5 kilometre aşı kuyruğu

CiddiGazete- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın covid-19 aşılama programında 55 yaş üzerine geçildiğini duyurmasının ardından, bu yaştaki vatandaşlar Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu almaya başladı. Vatandaşlar akşam saatleri olmasına rağmen İstanbul ve Ankara'daki hastanelere akın etti.

E-NABIZ ÇÖKTÜ

Fahrettin Koca'nın akşam saatlerinde yaptığı duyurunun ardından e-Nabız uygulaması yoğun ilgi gördü. e-Nabız uygulaması aşırı yoğunluk nedeniyle bir süre erişime kapandı.

ANKARA VE İSTANBUL'DA AŞI YOĞUNLUĞU

Ankara ve İstanbul'da akşam saatlerinde başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar aşı yoğunluklar oluştu. Ankara Şehir Hastanesi'nden ulaştırılan görüntülerde, aşı olmak için giden vatandaşların hastane dışında hem yoğun trafik, hem de uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü. Ankara'da saat 23.00 itibariyle aşı kuyruğu 1.5 kilometreye ulaştı.

İstanbul'da da Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden paylaşılan görüntüde hastane içinde uzun kuyruk oluştuğu görüldü.

RANDEVU ALANLAR BİR SAATE YAKIN BEKLEDİ

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu aldıkları halde birçok vatandaş aşı olmak için bir saate yakın bekledi. Bekleyen sayısının artması uzun kuyruklar oluşturdu. Sosyal mesafe kurallarının da zaman zaman ihlal edildiği görüntülere yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 00:47
YORUM EKLE