Aşı programında 2. adıma geçildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 830 bin sağlık çalışanının aşılandığını, huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlarla birlikte 90 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına da yarın başlanacağını duyurdu

Aşı programında 2. adıma geçildi

CiddiGazete- Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen "Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre, 14 Ocak Perşembe günü Türkiye genelinde başlatılan aşılama çalışmaları sürüyor.

81 ilin sağlık müdürleri ile toplantı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programına ilişkin açıklama yaptı.

Toplantı sonrası Twitter'dan açıklama yapan Bakan Koca, "Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu" dedi.

Koca'nın açıklaması şöyle:

"81 ilimizin sağlık müdürleri ile aşı programımızı değerlendirdik. Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdik. Program takvimine göre sağlık çalışanları çarşamba gününe kadar aşılanmaya devam edilecek."

AŞILAMADA 2. ADIM

Bakan Koca, attığı ikinci tweette de yarın başlanacak ikinci adımla ilgili bilgi vererek, "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program yarın başlıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 22:52
YORUM EKLE