Büyükelçilik çalışanlarına Rus aşısı

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği çalışanları ve aile mensuplarına, Rus aşısı yapıldı. Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, aşı vurulan ilk kişilerden biri oldu

Büyükelçilik çalışanlarına Rus aşısı

CiddiGazete- Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, bugün büyükelçilik çalışanları ve aile mensuplarına, Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen ve yaygın olarak ‘Sputnik V’ olarak bilinen Rus aşısı ‘Gam-COVID-Vak’ uygulandığı bildirildi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, aşı vurulan ilk kişilerden biri oldu.

İşlemin tamamlanmasının ardından Erkhov, diplomatik misyonun yerli bir aşıyla aşılama imkanına sahip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu sürecin düzenlenmesine yardım eden Ankara Başkent Hastanesi sağlık personeline teşekkür etti. Rus aşısının yakın zamanda Türkiye'de de onaylanacağı ümidini dile getiren Büyükelçi, Türk halkının geniş kesimlerinin, etkinliği kanıtlanmış ve 61 ülkede onaylanan bu Rus aşısından faydalanabileceğini umduğunu belirtti.

Açıklamada, çalışanların iki bileşenli aşı olan "Gam-COVID-Vac"nin ilk dozu ile aşılamasının birkaç aşamada gerçekleştirilecek olup önümüzdeki hafta tamamlanacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 16:04
YORUM EKLE