Çin malı aşının fiyatı belli oldu

Çin'de devlete ait bir ilaç firmasının ürettiği coronavirüs aşısının yıl sonuna kadar piyasaya sunulmaya hazır olacağı bildirildi. Öte yandan aşının fiyatı da açıklandı

Çin malı aşının fiyatı belli oldu

CiddiGazete- Çin'de devlete ait bir ilaç firmasının ürettiği yeni tip coronavirüs aşısının yıl sonuna kadar piyasaya sunulmaya hazır olacağı haberi dünyada gündem oldu.

SinoPharm şirketinin yöneticisi Liu Cingcın, Çin Komünist Partisinin Guangming gazetesine yaptığı açıklamada, yıl sonunda piyasaya çıkacak covid-19 aşısının 140 dolardan daha düşük bir fiyata mal olacağını ve 28 gün arayla iki doz yapılacağını söyledi.

Liu, büyük şehirlerde yaşayan işçi ve öğrencilere aşı uygulanması gerekeceğini ancak nüfus yoğunluğu bulunmayan kırsal kesimdekiler için böyle bir gerekliliğin bulunmadığını ifade etti. Liu Cingcın, "1,4 milyarlık nüfusumuzun hepsi aşı vurdurmak zorunda değil" diye konuştu.

Kendisinin de bu aşıyı uygulattığını dile getiren SinoPharm'ın yöneticisi ayrıca şirketin yılda 220 milyon doz üretme kapasitesine sahip olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 17:19
YORUM EKLE