Coronavirüs verileri kafa karıştırdı!

Malatya Valisi Aydın Baruş’un açıkladığı yeni vaka sayısı ile Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı tablo birbiriyle çelişti

Coronavirüs verileri kafa karıştırdı!

CiddiGazete- Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı yeni vaka sayısı ile Malatya Valisi Aydın Baruş'un ifade ettiği vaka sayısının arasındaki büyük fark, akıllara 3Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı veriler güvenilir mi?" sorusunu getirdi.

Vali Baruş, 30 Temmuz'da İl Pandemi Kurulu toplantısı sonrasında Malatya'nın coronavirüs ile mücadeledeki durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Kentte 1 Temmuz’dan itibaren yeni vaka sayısının sürekli bir artış içinde olduğunu vurgulayan Baruş şu ifadeleri kullandı:

- Özellikle son 2 gündür günlük 100’lü rakamları aşan hasta sayılarına ulaştık. Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var.

- Maalesef 44 vatandaşımızı coronavirüs salgını nedeniyle kaybettik. 6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler.

- Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız.

SAĞLIK BAKANLIĞI İSE EN YÜKSEK 45 OLARAK BİLDİRDİ

Öte yandan Sağlık Bakanlığı'nın coronavirüs ile mücadele kapsamında oluşturduğu ve günlük salgın rakamlarını içeren tabloların yer aldığı internet sitesinde ise aynı tarihlerde Malatya'nın da bulunduğu Ortadoğu Anadolu bölgesinde en yüksek yeni vaka sayısı 45 olarak bildirildi.

Bakanlık tarafından paylaşılan verilere göre 27-28-29 ve 30 Temmuz tarihlerinde o bölgede en yüksek yeni vaka sayısı 45 olarak gösterildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 09:29
YORUM EKLE