Doktor Oğuz’un son mesajı

Denizli'de coronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Soner Oğuz’un (48) son mesajı, “Sizi seviyoruz ama siz de bizi sevin ve bize yardımcı olun lütfen" oldu

Doktor Oğuz’un son mesajı

CiddiGazete- Denizli'nin Çivril ilçesinde, Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan aile hekimi Dr. Soner Oğuz, 10 gün önce coronavirüs (Covid-19) belirtileri gösterince test yaptırdı.

Test sonucu pozitif çıkan Dr. Oğuz, Çivril Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Sağlık durumu ağırlaşan ve entübe edilen Dr. Oğuz, Denizli'deki Özel Sağlık Hastanesi'ne sevk edildi. 2 buçuk yaşında ikiz çocukları olan Dr. Oğuz, yapılan tüm müdahalelere rağmen bu sabah hayatını kaybetti.

Dr. Oğuz'dan geriye hastanede tedavisi sürerken, 17 Aralık’ta sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj kaldı.

Dr. Oğuz mesajında, "Pazar akşamı hafif üşüme titreme belirtileriyle başlayan hastalığım, salı akşamı dayanılmaz hale geldi… 3 gece sabahı sabah ettim. Çarşamba günü PCR yaptırdım, akşamında Covid (+) olduğu haberi geldi. Son nefes dedikleri olsa gerek. Neredeyse son nefesim kalmıştı… 112 ile acile gittim. Soluk, herhalde 30 dakika daha gecikse ben de sağlık şehidi mi olacaktım bilmiyorum…Halen yaşıyorum ama bu sene neredeyse sorduklarımın yarısından fazlası bu hastalığı geçiren sağlık çalışanları. Ne şartlar altında olursa olsun, sağlığınız için çalışıyoruz herkes bilsin. Sizi seviyoruz ama siz de bizi sevin ve bize yardımcı olun lütfen… 2-3 gün aranızda olamayacağım biraz dinlenmek istiyorum ama en kısa sürede aranıza katılacağım… Beni arayan mesaj çeken herkese teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım. Sağlık önce sağlık lütfen dikkat edin" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE