Döviz fiyatı dişe dokundu!

Dolar ve euro kurunun hızla yükselişe geçmesi diş bakım ve tedavi fiyatlarının artmasına neden oldu. Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı İlker Cebeci, muayene ve tedavi ücret tarifesinin her yıl bir kere belirlendiğini ancak bu yıl ikinci kez tarifelerde değişiklik yapılacağını söyledi

Döviz fiyatı dişe dokundu!

Dolar ve euro kurunun artması diş tedavi ürünlerinin de artmasına neden oldu. Türkiye’deki tüm diş hekimleri malzemelerini yurt dışından getirtiyor. Çünkü Türkiye’de üretimi yok. Bu nedenle dolar ve euro kurunun artması diş fiyat tarifelerine anbean yansıyor. Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı İlker Cebeci ,”Fiyat tarifeleri normalde her yıl sabit kalır ancak bu yıl başındaki dolar kuru ile şu an ki kur arasında büyük fark var. Bu sebeple vatandaşın alım gücü de düşüyor” dedi.

DİŞ HEKİMLERİ NE KAZANDIKLARINI BİLMİYOR

Türkiye’deki tüm diş hekimlerinin şu an ne kadar kazandıklarını bilmediklerini söyleyen, Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı İlker Cebeci ,”Dövizdeki artış diş tedavisi fiyatlarına anbean yansıyor. Ancak bazı hekimler bizim birliğimizin uyguladığı ücret tarifesinden ilerliyor. Bu sebeple Türkiye’deki tüm diş hekimleri şu an ne kazandıklarını bilmiyor. Çünkü bir hesaplama yapamıyorlar. Dün hekim komisyonumuzla konuştuk. Fiyatlandırma konusunda ara bir çalışma yapılacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER