Elazığ Şehir Hastanesi açılıyor

1 Ağustos’ta açılacak olan 1038 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesinde 302 poliklinik odası, 39 ameliyathane, 25 hemodiyaliz ünitesi ve yoğun bakım üniteleri yer alacak

Elazığ Şehir Hastanesi açılıyor

Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri şehir hastanelerinden sonra Elazığ Şehir Hastanesi projesinin de sonuna gelindi. 1 Ağustos'ta yapılacak açılış töreni öncesinde Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Murat Alper ve beraberindeki heyet, Elazığ Şehir Hastanesinde temaslarda bulundu.

BİN 38 YATAK KAPASİTELİ

Bin 38 yatak kapasiteli hastanede her branştan poliklinik yer alacak. Otomasyon sistemiyle donatılan, 8 blok halinde inşa edilen Elazığ Şehir Hastanesinde 872 sismik izolatörün kullanıldı. Helikopterlerin kalkış ve inişi için 2 helipad yapıldı. Diğer illerden gelecek hastaların da yararlanacağı hastanede 688 tek kişilik, 169 çift kişilik oda yer alıyor. Hastanede, 302 poliklinik odası, 39 ameliyathane, 25 hemodiyaliz ünitesi, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 46 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi yer alacak.

YORUM EKLE