Esenboğa'da coronavirüs alarmı

Bağdat'tan İstanbul'a havalanan ve Ankara Esenboğa Havalimanına yakıt ikmali için zorunlu iniş yapan uçaktaki yolcular karantinaya alınmak üzere ambulanslarla Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'ne kaldırıldı

Esenboğa'da coronavirüs alarmı

CiddiGazete- Türkiye’nin yeni tip Koronavirüs nedeniyle 1 Mart itibarıyla Irak’la olan uçuşları durdurmasının ardından, bu akşam (13 Mart) Irak’tan gelen bir uçak Ankara’ya iniş yaptı.

Yolculardan Osman Bilgiç, “Irak Havayolları bize Türk yetkililerle görüştüklerini ve İstanbul’a gidebileceğimizi söyledi, biz de biletlerimizi aldık. Ancak izin vermemişler ve Ankara’ya indik. Uçaktan inmeden geri gitmemizi istemişlerdi. Şimdi toplantıda konuyla ilgili görüşüyorlar” dedi.

Irak’ta görüştükleri yetkililerin kendilerine, “İstanbul’a inecek” dediğini belirten yolcu Bilgiç, daha sonra “Türkiye’deki yetkililerin pilotu aradığını, İstanbul’a inişe izin verilmediğini bu yüzden Ankara’ya inmek zorunda kaldıklarını” aktardı.

“İSTANBUL’A UÇUŞ VAR DEDİLER”

T24’e yer alan habere göre, Bilgiç 57 Türkiye vatandaşının uçakta beklediğini belirterek şunları söyledi:

“Biletlerimizi aldık. Bağdat Havaalanı’na indik, ‘Oradan İstanbul’a direkt uçuş var, İstanbul’dan haber gelecek’ dediler. Daha sonra da haberin geldiğini söylediler ve 15 dakika gecikmeli olarak İstanbul’a gitmek için uçtuk.

2 saat sonra pilotu aramışlar ve Ankara Esenboğa’ya inmesi gerektiğini söylemişler. Saat 20.00’den beri buradayız.

Uçak hareket etmesin diye uçağın kapılarını açtık. 57 Türk vatandaşıyız. Irak Havayolları bizi İstanbul’a götürebileceğini söyledi.”

UÇUŞ BİLGİLERİ BULUNAMADI

Öte yandan, Bağdat Havalimanı’nın internet sitesinde ‘UR Airways’e ait 18:45’te İstanbul’a planlanan bir uçuş olduğu görünürken İstanbul Havalimanı’nda planlanan bir uçuş bilgisi bulunamadı.

Bağdat Havalimanı’nın internet sitesinde yer alan uçağın ‘UBD 161’ uçuş koduna dair de herhangi bir bilgi edinilemedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 23:33
YORUM EKLE