Fahrettin Koca: Hekim hatası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, covid sonucu hayatını kaybeden Cemal Küçükşahin'in ölüm raporunu hazırlayan doktorun uyarı sonrasında yanlışını düzelttiğini duyurdu

Fahrettin Koca: Hekim hatası

CiddiGazete- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, covid-19 tedavisi görürken hayatını kaybeden Cemal Küçükşahin'in ölüm raporuyla ilgili iddialara Twitter hesabından cevap verdi.

Bakan Koca, Küçükşahin'in "düzeltilmiş" ikinci ölüm raporunda, olması gerektiği gibi Covid-19 yazıldığını gösterdi.

"Buradan bilgilerin güvenilirliğini şüpheli hale getirmenin kimseye faydası yoktur" diyen Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bir hasta yakınının sosyal medyadan paylaştığı ölüm belgesi ile Covid-19 tedavisi gören bir hastamızın ölüm belgesinde yazan bilgilerden yola çıkarak kişinin covid ölümünün saklandığı iddia edilmektedir. Ekte hasta yakınının ve bazı siyasilerin paylaştığı belgeyi ve kayıtlarımızdaki ölüm belgesini paylaşıyoruz.

Müteveffa Cemal Küçükşahin bir vakıf üniversitesi hastanesinde covid-19 tedavisi görürken vefat etmiştir. Kişinin ölüm belgesini düzenleyen doktorumuz ölüm nedenine bulaşıcı olmayan hastalık bilgisi girerek ölüm belgesini onaylamıştır.

Ölüm belgelerinin onaylanması ve ölüm nedeninin belirlenmesi takip eden hekimimizin sorumluluğundadır. Ancak ölüm belgeleri hekimlerimiz onayladıktan sonra 3 ayrı hekimden oluşan bir üst komisyon tarafından incelenerek kontrol edilmekte ve bir hata ya da eksik olduğu düşünüldüğünde hekim bilgilendirilerek raporunu incelemesi istenmektedir.

"DOKTOR, ÖLÜM RAPORUNU DÜZELTTİ"

Hastanın 30 Nisan 2021 tarihinde ölüm raporu hekim tarafından onaylanmış ve üst komisyon incelemesi sonrası 2 Mayıs 2021 tarihinde hekime rapor iade edilerek hastanın covid-19 pozitif olduğu ve bunun tanıda belirtilmesi gerektiği hatırlatılmıştır.

Hekim de raporunu yeniden düzenleyerek aynı gün onaylamıştır. Raporun son hali ekte sunulmuştur.

Bu hasta kayıtlarımızda ve tüm istatistiklerimizde covid ölüsü olarak kayıtlıdır.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 20:49
YORUM EKLE