Fransa’da 166 kişi öldü

Fransa'da coronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içinde 166 kişi hayatını kaybetti. Ülkede coronadan ölenlerin sayısı 24 bin 760'a yükseldi

Fransa’da 166 kişi öldü

CiddiGazete- Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, coronavirüs nedeniyle hastanelere ve bakımevlerine yatışı yapılan insan sayısının azaldığı ülkede, 25 bin 827 kişinin tedavisi sürüyor.

Fransa’da Bakanlar Kurulu tarafından sağlık alanında ilan edilen olağanüstü halin süresinin iki ay daha uzatılarak, 24 Temmuz'a kadar uygulanmasına karar verildi.

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran yaptığı açıklamada, sağlık alanında ilan edilen olağanüstü halin 24 Temmuz'a kadar uzatılmasına karar verildiğini duyururken, bu kararın Bakanlar Kurulu tarafından onaylandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı, yurt dışından gelen kişilerin zorunlu olarak 14 gün karantina altına alınacağını aktardı. Yasa tasarısının gelecek hafta meclise sunulması ve oylanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Fransa'da 17 Mart'tan bu yana süren sokağa çıkma yasağı 11 Mayıs'ta sona eriyor.

Kaynak: Ajanslar

YORUM EKLE